آشنایی با موضوع

سلولز یکی از پرمصرف ترین مواد طبیعی جهت تولید کاغذ، منسوج و غیره می باشد. با توجه به محدودیت منبع اصلی سلولز که همان چوب می باشد و حفظ منابع طبیعی، محققان در زمینه تولید سلولز غیرطبیعی و یا جایگزین نمودن آن تلاش های بسیار انجام داده اند. یکی از روش های برای تولید سلولز مصنوعی، روش باکتریائی یا میکروبی می باشد که سلولز حاصل را سلولز باکتریائی یا میکروبی می نامند. جهت این امر از باکتری های مختلفی بهره می برندکه در میان آنها استوباکتر بسیار مشهور بوده و مورد استفاده قرار گرفته است. این گونه باکتری ها از طریق فرآیند بیولوژیکی(تخمیر) با استفاده از گلوکز و یا انواع دیگر قندهای موجود، گلیسرول و یا حتی مواد آلی دیگر تولید زنجیره های سلولز می نمایند.
در این صفحه تعداد 394 مقاله تخصصی درباره سلولز باکتریایی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی سلولز باکتریایی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سلولز باکتریایی; Birch kraft pulp; Birch prehydrolysis kraft pulp; Softwood kraft pulp; Bacterial cellulose; Accessibility; Reactivity; Oxidation; 4-acetamido-TEMPO+; Iodometry; UV–vis spectrophotometry; Computational fitting;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سلولز باکتریایی; BC; bacterial cellulose; FF; ferrofluid; MBC; magnetic bacterial cellulose; PM-MBC; phthalocyanine-modified magnetic bacterial cellulose; Bacterial cellulose; Komagataeibacter sucrofermentans; Copper phthalocyanine; Crystal violet; Yeast cells; Trypsin;