آشنایی با موضوع

سلولز یکی از پرمصرف ترین مواد طبیعی جهت تولید کاغذ، منسوج و غیره می باشد. با توجه به محدودیت منبع اصلی سلولز که همان چوب می باشد و حفظ منابع طبیعی، محققان در زمینه تولید سلولز غیرطبیعی و یا جایگزین نمودن آن تلاش های بسیار انجام داده اند. یکی از روش های برای تولید سلولز مصنوعی، روش باکتریائی یا میکروبی می باشد که سلولز حاصل را سلولز باکتریائی یا میکروبی می نامند. جهت این امر از باکتری های مختلفی بهره می برندکه در میان آنها استوباکتر بسیار مشهور بوده و مورد استفاده قرار گرفته است. این گونه باکتری ها از طریق فرآیند بیولوژیکی(تخمیر) با استفاده از گلوکز و یا انواع دیگر قندهای موجود، گلیسرول و یا حتی مواد آلی دیگر تولید زنجیره های سلولز می نمایند.

در این صفحه تعداد 474 مقاله تخصصی درباره سلولز باکتریایی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI سلولز باکتریایی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سلولز باکتریایی; BC; bacterial cellulose; HS; Hestrin-Schramm; MF; magnetic field; OTR; oxygen transfer rate; OUR; oxygen uptake by microorganisms; RMF; rotating magnetic field; SMF; , static magnetic field; Gas-liquid mass transfer coefficient; Rotating magnetic field; M