آشنایی با موضوع

تبخیر و تعرق یکی از عناصر مهم چرخه هیدرولوژی است که در طرح های کشاورزی مدنظر قرار می گیرد. تبخیر و تعرق یکی از عوامل مهم در چرخه هیدرولوژی و از جمله عوامل تعیین کننده معادلات انرژی در سطح زمین و توازن آب می باشد و برآورد آن در زمینه های مختلف مانند هیدرولوژی، کشاورزی، مدیریت جنگل و مدیریت منابع آب مورد نیاز است. از طرفی برآورد تبخیر و تعرق در مواردی از قبیل برنامه ریزی آبیاری، تعیین تبخیر مخازن آب، محاسبات بیلان آب، تخمین رواناب و مطالعات اقلیم شناسی ضروری است. در حقیقت این پدیده ایجاد کننده ارتباط مابین متغیرهای مهم کره زمین و اتمسفر محسوب می شود. – تبخیر از سطح رودها، دریاها و مخازان سدها صورت می گیرد. – تعرق از سطح گیاهان انجام می گیرد. تبخیر و تعرق پدیده ای با تغییرات مکانی است نه نقطه ای و با توجه به تغییرات مکانی عوامل دخیل در تبخیر اعم از سطح تبخیر شونده و عوامل محیطی موثر بر آن در برآورد میزان تبخیر و تعرق بایستی به دقت بررسی گردد.
در این صفحه تعداد 1355 مقاله تخصصی درباره تبخیر و تعرق که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تبخیر و تعرق (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تبخیر و تعرق; WF; Water footprint; blue WF, WFblue; Blue water footprint; green WF, WFgreen; Green water footprint; grey WF, WFgrey; Grey water footprint; ET; Evapotranspiration; WD; Field water depth; IW; Irrigation water; D; Drainage; PERC; Percolation; IE; Irrigatio
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تبخیر و تعرق; IADI; integrated agricultural drought index; EDI; evaporative drought index; DDA; drought disaster area; PPA; percentage of precipitation anomaly index; NEC; Northeast China; DOY; date of year; Drought; Agriculture; Index; Evapotranspiration; Northeast Ch