آشنایی با موضوع

میزان مرگ‌ومیر (Mortality) واحدی برای اندازه گیری تعداد مرگ‌ومیر (به طور کلی یا به دلیل یک علت خاص) تقسیم بر کل جمعیت در واحد زمان است. نرخ مرگ‌ومیر به طور معمول بر اساس تعداد مرگ در هر ۱۰۰۰ نفر در هر سال بیان می‌گردد. البته قابل ذکر است که برای یافتن نرخ مرگ و میر در یک منطقه، کشور و یا حتی جهان باید به میزان تولد در همان منطقه مد نظر، توجه داشت. به این معنا که میزان تولد در یک بازه زمانی مشخص و در یک محدوده عملیاتی مشخص باید از میزان مرگ و میر در همان بازه زمانی مشخص شده و همان محدوده عملیاتی مشخص شده، کم شود و حاصل تقسیم بر کل جمعیت آن محدوده عملیاتی شود.
در این صفحه تعداد 10339 مقاله تخصصی درباره مرگ ومیر که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی مرگ ومیر (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مرگ ومیر; Germination; Seedling emergence; Mortality; Temperature; Moisture; Soil type; Drawdown; Riparian plant species; Functional groups; Typha latifolia; Phragmites australis; Senecio congestus; Rumex maritimus; Chenopodium rubrum