آشنایی با موضوع

توسعه فناوری نانو موجب پیدایش دسته ای از مواد نانو ساختار با کارایی بالا شده است که قابلیت جذب انرژی حرارتی و آزادسازی آن را در زمان مورد نیاز دارند. امروزه با توجه به افزایش نیاز به انرژی و محدودیت سوخت های فسیلی به عنوان منابع رو به اتمام و آلاینده محیط زیست، نیاز به استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر بیشتر احساس می شود. اکنون مشغلۀ فکری بسیاری از طراحان و مهندسین ساختمان و مدیران منابع انرژی، افزایش مصرف و خطر اتمام سریع منابع فسیلی، می باشد. یکی از انرژی هایی که کاربرد آن روبه افزایش است انرژی حرارتی است. انرژی حرارتی می تواند به شکل تغییر در انرژی درونی مواد به روش گرمای محسوس، گرمای نهان و ترموشیمیایی یا ترکیبی از این روشها ذخیره شود. در روش ذخیره سازی گرمای محسوس، انرژی حرارتی بوسیله بالا بردن دمای ماده مورد نظر ذخیره می شود. سیستم های ذخیره گرمای محسوس با ظرفیت گرمایی مواد و همچنین تغییر دمای آنها ضمن گرفتن و از دست دادن گرما رابطه مستقیم دارد. ذخیره گرمای نهان بر پایه جذب یا آزاد سازی گرماست، زمانی که ماده مورد استفاده برای ذخیره انرژی حرارتی یک فرایند تغییر فاز مثلا از جامد به مایع یا مایع به گاز و. . . شود. استفاده از سیستم های ذخیره گرمای نهان توسط مواد تغییر فاز دهنده به علت داشتن چگالی بالای انرژی و انجام گرفتن در دمای ثابت بسیار سودمندتر از روش گرمای محسوس است. ذخیره انرژی حرارتی می تواند فاصله میان عرضه و تقاضای انرژی را کاهش دهد.
در این صفحه تعداد 1144 مقاله تخصصی درباره ذخیره سازی انرژی حرارتی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی ذخیره سازی انرژی حرارتی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ذخیره سازی انرژی حرارتی; Inorganic salt hydrate; Phase change material; Thermal energy storage; Heterogeneous crystallization; Open cell polyurethane foam;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ذخیره سازی انرژی حرارتی; Compressed air energy storage; Phase change materials; Exergy analysis; Thermal energy storage; PCM (phase change material); CAES (compressed air energy storage)
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ذخیره سازی انرژی حرارتی; Thermal energy storage; Battery; Energy system optimization; Metaheuristics; Area rate of prices; Price of purchased and sold electricity; Epsilon constrained differential evolution