آشنایی با موضوع

سمی بودن (TOXICITY) در واقع کلمه ای است که که به معنای آلوده بودن یک ماده(گاز،مایع و یا جامد) به موادی همچون سم، زهر و. . . که آسیب رسان است و حتی در مواقعی کشنده است، می باشد. در واقع سمیت خاصیتی‌است که یک ماده شیمیایی یا ترکیبی از مواد دارای آن خاصیت، با آن بتواند به یک ارگانیسم آسیب برساند. این کلمه ممکن است به صورت استعاری برای توصیف اثرهای سمی بر روی گروه‌های بزرگتر و پیچیده‌تر استفاده شود. گاهی اوقات این کلمه بیشتر یا کمتر مترادف با مسمومیت در استفادهٔ روزمره است. سمی شدن از آن جهت حائز اهمیت است که در زندگی فیزیکی انسان ها تاثیر بسزایی دارد؛ از اینرو به توضیح مواردی چند در سمی بودن میپردازیم. منابع اصلی سموم در زندگی روزمره عبارتند از: نخستین منبع مواد سمی که باید مراقب آن باشید خوراکی‌ها هستند، منبع فریبنده‌ی دیگر سموم محصولات بهداشتی و مراقبتی هستند، سومین عامل مهم سمی شدن عوامل محیطی هستند. به یاد داشته باشید که این‌ها تنها سه عامل مهم مسمومیت بدن هستند. راه‌های کوچک فراوان دیگری نیز هستند که از طریق آنها سموم می‌توانند راه خود را به زندگی روزانه‌ی شما باز کنند. همیشه هنگام خرید محصولات احتیاط به خرج دهید و به دقت جاهایی را که در آن زندگی می‌کنید کنترل و بررسی کنید. ۶ راه ساده برای کمک به سم زدایی بدن عبارتند از: ۱. کمتر در معرض سموم قرار گرفتن/۲. همیشه بدن را پر آب نگه داشتن/۳. محصولات ارگانیک مصرف کردن/۴. گوارش سالم داشتن/۵. ورزش کردن/۶. از مکمل‌ها استفاده کردن همچنین بیماری‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانند با سمی شدن بدن وخیم‌تر شوند. پارکینسون، آلزایمر، افسردگی، سرطان،فیبرومیالژیا و بیماری‌های قلبی همه با ورود مواد سمی تسریع می‌شوند. چند مورد از رایج‌ترین نشانه‌های قرار داشتن در معرض مواد سمی بیش‌ از اندازه عبارتند از: اختلالات خواب مثل بیخوابی و بی‌قراری، بوی بدن و بوی بد دهان، خستگی مداوم، بدتر شدن مشکلات التهابی مثل آرتروز و آسم، مشکل گوارشی، ایجاد زخم یا بواسیر، افزایش جوش، پسوریازیس، اگزما، و دیگر ناراحتی‌ها پوستی، کمبود وضوح ذهنی و انگیزه، علائم سندرم پیش از قاعدگی بدتر شده و گرفتگی عضلات.
در این صفحه تعداد 2888 مقاله تخصصی درباره سمی بودن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی سمی بودن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.