آشنایی با موضوع

باد یکی از متغیرهای پیچیده اقلیمی است که تغییرات آن در کوتاه مدت و بلند مدت بر ویژگی های اقلیمی جهانی، منطقه ای و محلی تاثیر می گذارد و از جمله عوامل مهم در تغییر اقلیم به شمار می رود. متغیر سرعت باد به ندرت در بین عناصر هواشناسی به منظور کشف تغییرات آب و هوایی مورد مطالعه قرار گرفته است. سرعت باد بر روی پیش‌بینی وضع هوا، پرواز هواگردها و حرکت کشتی‌ها، پروژه‌های ساختمانی، میزان متابولیسم و رشد بسیاری از گونه‌های گیاهی و تعداد بسیاری از پدیده‌های دیگر تأثیر دارد. سرعت باد امروزه به وسیلهٔ بادسنج اندازه گرفته می‌شود، ولی می‌توان آن را به وسیلهٔ مقیاس بوفورت، که مقیاسی قدیمی‌تر است نیز اندازه گرفت. مقیاس بوفورت بر پایهٔ مشاهده‌های مردم از اثر باد است. باد به دلیل حرکت هوا از مناطق پر فشار به مناطق کم فشار ایجاد می‌شود. اختلاف فشار، روی سرعت باد تأثیر می‌گذارد. در صورتی که اختلاف کم باشد، باد خفیف است، اما در صورتی که اختلاف زیاد باشد، باد شدید است. اندازه گیری سرعت باد نیازمند سنسور مکانیکی است. سنسور سرعت باد سنسور اندازه گیری سرعت باد مدل WS350 مخصوص استفاده در ایستگاه های خودکار هواشناسی قابلیت اندازه گیری سرعت باد تا 250 کیلومتر بر ساعت و دقت اندازه گیری 0. 1 متر بر ثانیه را داشته و دارای کیفیت قابل رقابت با نمونه های خارجی این سنسور می باشد.
در این صفحه تعداد 427 مقاله تخصصی درباره سرعت باد که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI سرعت باد (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سرعت باد; CV; climatic variable; ETo; reference crop evapotranspiration; T; air temperature; Tmin; minimum T; Tave; mean T; Tmax; maximum T; U; wind speed; U2; U at 2 m; RH; relative humidity; n; sunshine hour; P; precipitation; NX; northern Xinjiang; SX; southern