چگونه یک وبینار موفق و با فروش بالا برگزار کنیم ؟

وبینارها نقش پررنگی در زندگی پیدا کردند. اما مهم این نیست که چگونه یک وبینار برگزار کنیم، بلکه مهم این است که چگونه یک وبینار پرفروش برگزار کنیم؟! در این مطلب می‌خواهیم به همین موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

تا چندین سال قبل که اینترنت تا این حد همه‌گیر نشده بود، جلسات آموزشی، کاری و ... همه به صورت حضوری برگزار می‌شدند. اما از وقتی که اینترنت در اختیار همه قرار گرفت، انواع سخت‌افزار برگزاری وبینار مانند گوشی هوشمند، کامپیوتر و لپ تاپ به وسایل روتین زندگی تبدیل شدند و افراد می‌توانستند بدون خارج شدن از خانه، جلسات و سمینارهای خود را به صورت غیر حضوری برگزار کنند، وبینارها نقش پررنگی در زندگی پیدا کردند. اما مهم این نیست که چگونه یک وبینار برگزار کنیم، بلکه مهم این است که چگونه یک وبینار پرفروش برگزار کنیم؟! در این مطلب می‌خواهیم به همین موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

چرا وبینار را به سمینار ترجیح می‌دهیم؟

سمینارها و همایش‌ها همیشه از پرطرفدارترین رویدادها در هر حوزه‌ای بوده‌اند. اساتید، مدیران، صاحبین کسب و کار، دانشجویان و افرادی که هدفشان آموزش گروهی و برگزاری سخنرانی‌های مختلف بوده است، سمینارها را یکی از بهترین ابزارهای رسیدن به هدفشان می‌دانسته‌اند. اما در چند سال گذشته به دلیل اینکه اینترنت بیش از پیش و به راحتی در اختیار همه افراد جامعه قرار گرفته است، سمینارها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. با گسترش هر چه بیشتر سمینارهای آنلاین یا همان وبینارها، استقبال از این رویداد نیز افزایش چشم‌گیری داشته است. نرم افزارها و پلتفرم‌های وبینار، برای برگزاری کلاس‌های آنلاین مدرسه، دانشگاه، همایش‌های علمی و انواع جلسات گروهی مناسب هستند.

اگر قصد برگزاری وبینارهای یک روزه را دارید و به دنبال پلتفرم مناسبی برای این کار هستید، الوکام به عنوان سامانه برگزاری وبینار پیشنهادهای فوق‌العاده‌ای برای شما دارد. با استفاده از این سرویس می‌توانید وبینارهایتان را به راحتی و با صدا و تصویر با کیفیت و اتصال بدون مشکل برگزار کنید.

چرا وبینار را به سمینار ترجیح می دهیم؟

چگونه یک وبینار با فروش بالا برگزار کنیم ؟

برای برگزاری وبینار باید آمادگی بالایی داشته باشید تا آن را با بهترین کیفیت برگزار کنید. در ابتدا هدف خود را از برگزاری وبینار مشخص کنید. مثلا این که برای آموزش یک سری موضوعات و مهارت‌ها وبینار برگزار می‌کنید یا صرفا قصد برقراری ارتباط و پاسخ‌دهی به سوالات مخاطبینتان را دارید؟ حتما هدف خود را در ابتدا مشخص کرده و آن را از طریق پوسترهای تبلیغاتی وبینارتان که در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت به اشتراک می‌گذارید، مشخص کنید.

در مرحله بعدی نحوه برگزاری وبینار را تعیین کنید. این که قرار است تنها تصویر شما نمایش داده شود یا اسلاید و صفحه‌ای را با مخاطبین به اشتراک خواهید گذاشت. اگر این موارد از قبل مشخص شده باشد، وبینار با کیفیت‌تری برگزار خواهید کرد. یک سری موارد مهم دیگر هم هست که باید آن‌ها را رعایت کنید.

ارتباط با مخاطبین در برگزاری وبینار موفق اهمیت زیادی دارد!

ارتباط در سمینار آنلاین باید دو طرفه باشد. به این صورت مخاطبین از نحوه برگزاری وبینار رضایت بیشتری خواهند داشت. حتما در حین برگزاری وبینار تلاش کنید تا با به کارگیری استراتژی‌های متنوع، مخاطبین را درگیر کرده و آن‌ها را به صحبت و تعامل وادار کنید. مثلا می‌توانید بیانی شیوا و جذاب داشته باشید، سوالا‌ت چالشی بپرسید یا داستان‌های کوتاه، جالب و مرتبط تعریف کنید.

گرافیک جذاب را فراموش نکنید!

یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود وبینار شما جذابیت زیادی داشته باشد و در ذهن مخاطب باقی بماند، به کارگیری تصاویر و گرافیک‌های متنوع و جالب است. برای اینکه بتوانید مخاطبین خود را برای یکی دو ساعت و حتی بیشتر درگیر کرده و پای سیستم نگه دارید، باید از تصاویر مرتبط، جذاب و پر زرق و برق استفاده کنید. متن خالی هیچ وقت هیچ جذابیتی برای مخاطب نداشته و ندارد. بنابراین کمی خلاقیت به خرج بدهید و در عین حال تعادل را رعایت کنید.

حواستان به مشکلات فنی باشد!

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه یک وبینار پرفروش برگزار کنیم، به این موضوع توجه کنید که مشکلات فنی ممکن است یکی از موانع بر سر راه شما باشد؛ و اگر به وبیناری با کیفیت فکر می‌کنید، باید همه امکانات لازم برای این کار را در اختیار داشته باشید.

  • حتما صدای میکروفون را بررسی کنید

  • نور محیط را تنظیم کنید

  • از سلامت دوربین یا وبکم اطمینان حاصل کنید

  • اتصال اینترنت را بررسی کنید

محل برگزاری وبینار را به درستی انتخاب کنید

یک وبینار موفق نیاز به پشتیبانی دارد

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشید، پشتیبانی وبینار است. مخاطبین ممکن است در مورد نحوه برگزاری وبینار، زمان، تاریخ و ... سوالاتی داشته باشند. در صورتی که از پشتیبانی برای پاسخ‌دهی به سوالات آن‌ها استفاده کنید، رضایت بیشتری دریافت خواهید کرد. می‌توانید با کمک گرفتن از پشتیبانی الوکام، خیال خود را از بابت این موضوع آسوده کنید. تیم پشتیبانی الوکام از ساعت 8 الی 24 به صورت یک سره حضور دارند و پاسخگوی نیازهای مخاطبین شما هستند.

محل برگزاری وبینار را به درستی انتخاب کنید

در صورتی که محل مناسبی برای وبینار خود برگزار نکنید، همه زحماتی که تا به اینجا کشیده‌اید، هدر می‌رود. بنابراین مکانی آرام و با نور مناسب انتخاب کنید. لباسی درخور بپوشید و حواستان به پس زمینه تصویرتان باشد. با در نظر گرفتن همه این موارد می‌توانید یک وبینار پرفروش برگزار کنید.

حرف آخر

تا به اینجا موارد مهمی را که لازم است در یک وبینار پرفروش رعایت کنید، بیان کردیم. یکی از مهم‌ترین موضوعات، استفاده از یک پلتفرم برای برگزاری وبینار است. الوکام با ارائه پلتفرمی مناسب، این نیاز شما را به بهترین نحو رفع می‌کند. با استفاده از نرم افزار برگزاری وبینار الوکام هیچ نگرانی در مورد نحوه و کیفیت برگزاری وبینار و کلاس مجازی خود نخواهید داشت. مخاطبین شما نیز از این ارتباط راضی خواهند بود. اگر دوست دارید در مورد استفاده از نرم افزار برگزاری وبینار الوکام بیشتر بدانید، با تیم الوکام تماس بگیرید.

دیدگاه