آشنایی با موضوع

گرافن صفحه ای دو بعدی ( 2D) از اتم های کربن در یک پیکربندی شش ضلعی به شکل لانه زنبوری است. اتم های کربن در گرافن با هیبرید SP2 به هم متصل پیوند خورده اند. گرافن بعنوان عضو خانواده مواد کربنی گرافیتی چندبعدی محسوب می شود. این خانواده شامل فولرن به عنوان نانوماده با ابعاد صفر (0D)، نانولوله های کربنی به عنوان نانوماده تک بعدی (1D) و گرافیت به عنوان یک ماده سه بعدی (3D) می باشد. اصطلاح گرافن که شامل ترکیبی از گرافیت و یک پسوند (ان) که به هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه‌ای (Polycyclic) اشاره دارد برای نخستین بار در سال 1986 معرفی شد. غیر از گرافن تک لایه و دولایه، لایه‌های گرافنی از 3 تا 10 لایه را به نام گرافن کم لایه (Few Layer Graphene) و بین 10 تا 30 لایه را به نام گرافن چندلایه، گرافن ضخیم (Thick Graphene) و یا نانوبلورهای نازک گرافیتی، می‌نامند. ورقه های گرافن از قرار گرفتن کنار هم اتم ‏های کربن تشکیل می‏شوند. در یک ورقه گرافن، هر اتم کربن با 3 اتم کربن دیگر پیوند می خورد. این سه پیوند در یک صفحه قرار دارند و زاویه های بین آن‏ها با یکدیگر مساوی و برابر با °120 است. در این حالت، اتم‏ های کربن در وضعیتی قرار می‏گیرند که شبکه‏‌ای از شش ضلعی‏های منتظم را در حالت ایده آل ایجاد می‏ کنند. طول پیوند کربن با کربن در گرافن در حدود 0.142 نانومتر است.
در این صفحه تعداد 7262 مقاله تخصصی درباره گرافن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده گرافن
مقالات ISI گرافن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: گرافن; a-C; amorphous Carbon; a-Si; amorphous silicon; a-Si:H; hydrogenated amorphous silicon; AgNC; silver nanocomposite; AgNW; silver nanowires; APTES; 3-Aminoproplytriethoxysilane; AZO; aluminium zinc oxide; BLG; bilayer graphene; BIPV; building integrated ph