آشنایی با موضوع

اصطلاح سینتیک (Kinetics) از واژهٔ یونانی(سینتیس) به معنی «حرکت» گرفته شده‌است. سینتیک در فیزیک و مهندسی، از واژگان مورد استفاده در مکانیک کلاسیک است و هدف آن بررسی رابطهٔ میان حرکت اجسام و دلایل آن، نیروها و گشتاورها، است. واژهٔ «سینتیک» هم‌چنان در مهندسی استفاده می‌شود. رابطهٔ میان نیروهای خارجی و متغیرهای سینماتیکی‌، به سینتیک مشهور است. حرکت یک جسم صلب متشکل ازانتقال‌ها و دوران است. هر کدام از این متغیرهای سینماتیکی اکنون می‌بایست به متغیرهای سینتیکی مرتبط‌شان ارتباط داده شوند. کمیت‌های سینتیکی مرتبط با انتقال نیروها و کمیت‌های سینتیکی مرتبط با دوران ممان‌ها یا گشتاورها می‌باشند. در فیزیک پلاسما، سینتیک اشاره به پیوستگی در فضای سرعت دارد. این معمولاً در متن‌های توزیع‌های سرعت غیرحرارتی (غیر ماکسولی) یا فرآیندهایی است که موجب آشفتگی توزیع‌های حرارتی می‌گردند. چنین پلاسماهایی را نمی‌توان به سادگی با معادلات سیالات بیان کرد. چنین پلاسماهایی را پلاسماهایی سینتیکی گویند. واژهٔ سینتیک هم‌چنین برای اشاره به سینتیک شیمیایی به کار می‌رود، خصوصاً در فیزیک‌شیمی یا شیمی‌فیزیک. برای چنین کاربردهایی معمولاً یک کلمهٔ توصیفی استفاده می‌شود (یا به طور ضمنی) برای مثال: «سینتیک فیزیکی»، «سینتیک رشد کریستالی».

در این صفحه تعداد 10573 مقاله تخصصی درباره سینتیک (جنبش شناسی) که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده سینتیک (جنبش شناسی)
مقالات ISI سینتیک (جنبش شناسی) (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سینتیک (جنبش شناسی) ; GZYWBVBJIYEXEL-UHFFFAOYSA-N; WWQXVUYCAMPKPC-UVWXQAPESA-N; FVAAQSUEOKFSPP-ZYLBBPIUSA-N; MVCOAUNKQVWQHZ-UHFFFAOYSA-N; QLFUYYQQRIJXEM-QADQQORPSA-N; OKRRASSLKODOEE-UHFFFAOYSA-N; Residence time; Design; Kinetics; Modeling; Structure kinetic relationship (SKR);
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: سینتیک (جنبش شناسی) ; SAM; self-assembled monolayer; ATR-SEIRAS; attenuated total reflection surface-enhanced infrared absorption spectroscopy; rIgG; rabbit immunoglobulin G; G anti-rIgG; goat anti-rabbit immunoglobulin G; cyt c; cytochrome C; BSA; bovine serum albumin; NHS; N