سرمایه ی لازم برای ورود به بازارکار تعمیرات موبایل

همانطور که می دانید ، برای راه اندازی و شروع یک کسب و کاری مسلما به یک سرمایه ی قابل توجهی نیاز داریم. مشاغلی که به مردم خدمات می دهند مانند شغل های تعمیراتی و سالن های زیبایی برای اینکه بتوانند کار خود را انجام دهند نیازمند به وسایل و ابزار های کارشان هستند.

به عنوان مثال یک آرایشگر برای انجام کارهایش نیازمند به لوازم آرایشی می باشد و یا یک تعمیرکار باید حتما لوازم و ابزار تعمیراتی را داشته باشد تا بتواند کارهای تعمیراتی را انجام دهد. بنابراین باید برای خرید ابزار های مورد نیاز هر شغل ، سرمایه ای را در نظر داشته باشید. در ادامه ی این مقاله در مورد سرمایه ی ورود به بازارکار تعمیرات موبایل صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید...

سرمایه ی لازم برای ورود به بازارکار تعمیرات موبایل

طبق تحقیقات انجام شده ، سرمایه ی ورود به بازار کار تعمیرات موبایل به سه بخش تقسیم می شود:

1- آموزش تعمیرات موبایل و کسب مهارت کار با ابزار ها در آموزشگاه تعمیرات موبایل

گذراندن دوره آموزش تعمیرات موبایل برای شروع یادگیری این حرفه نیاز به سرمایه قابل توجهی دارد که پیشنهاد میکنم سرمایه مناسبی را در این بخش بگذارید به دلیل اینکه میزان تجربه و مهارت شما در این مرحله تعیین می شود و آینده کار شما را تشکیل می دهد. می توانید در آموزشگاه تعمیرات موبایل توبیکس تمامی دوره های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای را بیاموزید و در پایان دوره مدرک فنی حرفه ای خود را دریافت کنید.

در ادامه بخشی از جدیدترین سرفصل های آموزشی ، آموزشگاه توبیکس را بررسی میکنیم:

سرفصل های سخت افزار

آموزش تعمیر گوشیهای سوخته ، آب خورده، ضربه خورده

آموزش الکترونیک به همراه تست قطعات

سیم کشی و ترمیم مدار قطع شده

کپسول گوشی و نحوه تست و عیب یابی و ....

سرفصل های نرم افزار

آموزش نصب رام و آپدیت اندروید

حل مشکلات نرم افزاری اعم از هنگی و گیر کردن روی لوگو

آموزش بازیابی سریال و بازکردن قفل شبکه به صورت تخصصی

حذف frp یا برداشتن جیمیل تمامی اندروید ها به سکوریتی جدید و...

برای مشاهده کامل سرفصل های آموزشگاه تعمیرات موبایل توبیکس کلیک کنید. 

2-اجاره محلی برای شروع کسب و کار شما

البته در این مورد نگران نباشید چون میتوانید به صورت همکاری با یک مغازه تعمیرات موبایل ، یک میز در آنجا کرایه کرده و کار خود را شروع کنید و در اینصورت درآمدی که شما می توانید از این طریق کسب کنید جوابگوی اجاره شما و هزینه های جانبی دیگر می شود.

برای راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل باید از کجا شروع کنیم؟

پس از اتمام دوره های آموزشگاه تعمیرات موبایل ، با دریافت مدرک فنی حرفه ای می توانید درخواست دریافت پروانه کسب را ثبت کرده و بعد از دریافت پروانه کسب باید به دنبال مکانی برای تعمیرات موبایل باشید ، که پیشنهاد ما به شما برای راه اندازی مغازه در بهترین محل ، نزدیک پاساژ ها و فروشگاه های موبایل است.

آموزشگاه تعمیرات موبایل

3-خرید ابزار و تجهیزات

در مرحله بعدی با توجه به تنوع خدماتی که ارائه می دهید به خرید ابزار ها و تجهیزات برای تعمیرات موبایل نیاز دارید که برای شروع کار اگر سرمایه ی کمی دارید می توانید از خدمات ساده تری مانند تعویض گلس ، تعویض باتری و تعویض تاچ ال سی دی و ... فعالیت خود را شروع کنید و بعد از کسب درآمد کافی و خرید ابزار ها و وسایل پیشرفته تر به ارائه خدمات تخصصی بپردازید.

ابزار های مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

  • لب تاپ و یا کامپیوتر جهت انجام امور نرم افزاری
  • هویه و دستگاه هیتر
  • روغن لحیم و روغن فلکس
  • ست پیچ گوشتی و آچار تعمیراتی
  • میکروسکوپ و یا دستگاه لوپ
  • مولتی متر و منبع تغذیه
  • شابلون قاب باز کن
  • پنس ضد شوک
  • گیره کار
  • سیم قلع

ابزارهای نوشته شده برای شروع کسب و کار تعمیرات موبایل کافی است و در ادامه می توانید با درآمدی که در این شغل کسب کرده اید ابزار های تخصصی را خریداری کرده و کسب و کار خود را گسترش دهید .

ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر موبایل

جمع بندی

تعداد مغازه های تعمیرات موبایل در سطح شهر کم نیستند اما تعداد تعمیرکاران حرفه ای بسیار کم است. پس کسب تجربه ، مهارت و شرکت در دوره های فوق تخصصی آمورشگاه های معتبر تعمیرات موبایل می تواند درآمد شما از این حرفه را تضمین کند.

همچنین با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل ، مدرک معتبر فنی حرفه ای را در پایان دوره دریافت می کنید که با این مدرک به راحتی می توانید وارد بازارکار پردرآمد تعمیرات موبایل شوید.

علاوه بر این به دلیل تولید سالانه گوشی هایی با قابلیت های جدید باید سطح دانش خود را با تکنولوژی های روز آپدیت کنید تا مشتریان به کیفیت کار شما اعتماد کرده و به مشتریان دائمی شما تبدیل شوند.. آموزشگاه تعمیرات موبایل توبیکس می تواند در این امر شما را به هدفتان برساند. جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر از دوره ها با پشتیبانان سایت توبیکس تماس بگیرید.