با رعایت این نکات پروپوزال نویسی ساده می شود!

وقتی صحبت از پروپوزال نویسی و پروپوزال آماده می شود، ناخودآگاه عرق سردی بر تن دانشجویان می نشیند. زیرا آنها فکر می کنند که این کار بسیار دشوار است و زمان زیادی را از آنها می گیرد و یا همواره از این موضوع واهمه دارند که در پایان نمی توانند پروپوزال ارزشمندی را بنویسند. در همین جا به شما می گوییم پروپوزال نویسی یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که اگر شما با اصول آن آشنایی داشته باشید به سادگی می توانید از پس آن بر بیاید. پس نگران نباشید و در ادامه این گزارش با ما باشد!

انتخاب موضوع تعیین کننده چهار چوب پروپوزال است!

یکی از مسائلی که در روند پورپوزال نویسی باید به آن توجه داشته باشید انتخاب موضوع است. بسیاری از دانشجویان در این مرحله می مانند و نمی دانند باید چه کاری انجام دهند. اگر شما در مقطع ارشد هستید و اولین بار است که می خواهید پروپوزال بنویسید، باید بدانید هر چقدر موضوع انتخابی شما ساده تر باشد، ارزش کار شما بالاتر می رود. از دانشجویان در مقطع ارشد انتظار می رود که پایان نامه ای 100 تا 150 صفحه ای را در مدت زمان یک یا دو ترم آماده کنند. با توجه به این موضوع هر چقدر موضوع انتخابی ساده تر باشد، راحتر می توان آن را پوشش داد و همین موضوع سبب می شود که دانشجو در پایان بتواند نتیجه گیری خوبی داشته باشد.

 

در مقطع دکترا، ذهن دانشجو آماده تر است و حتی می تواند سوالاتی را که در مقطع ارشد برای او به وجود آمده اند در دوره دکتری پیگیری کند و پروپوزال خود را در آن موضوعات بنویسد. شما در دوره دکتری فرصت کافی دارید و توصیه می شود برای پیدا کردن موضوعات مناسب فقط مطالعه کنید و هرگز عجله ای برای اینکار نداشته باشید.

جمع آوری داده های آماری را به زودی شروع کنید!

بسیاری از تحقیقات به گونه ای هستند که نیاز به داده های آماری مانند داده های بدست آمده از پرسشنامه و یا مصاحبه دارند. اگر وضعیت تحقیق شما بدین صورت است باید به زودی دست به کار شوید و برای بدست آوردن داده ها تلاش کنید. هرگز مصاحبه و یا پرسشنامه های خود را به روزهای پایانی تحویل پروپوزال یا پایان نامه موکول نکنید. زیرا این کار زمان بر است و سبب می شود نتوانید در موقع مشخص کارهای خود را به پایان برسانید و همین امر خسارات مالی و روحی زیادی را به شما وارد می کند.

نیازیتو پروپوزال نویسی

از پروپوزال آماده استفاده کنید!

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مواردی که به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید پروپوزال خود را بنویسید استفاده از پروپوزال آماده است. پروپوزال آماده به پروپوزالی گفته می شود که چهار چوب کلی تحقیق در آن مشخص شده است و شما تنها نیاز دارید که داده های شخصی خود را در آن وارد کنید. اگر شروع کردن کار نوشتن برای شما دشوار است و نمی دانید که پروپوزال خود را چگونه شروع کنید، استفاده از پروپوزال آماده بهترین ایده است و به تفکر شما در زمینه پروپوزال نویسی جهت می دهد. شاید بتوان گفت جهت دهی به تفکر یکی از مهمترین مواردی است که می تواند نقش موثری در نوشتن یک پایان نامه موفق داشته باشد.

با اساتید خود در ارتباط باشید!

مهم نیست که شما از پروپوزال آماده استفاده می کنید و یا خودتان می توانید پروپوزال بنویسید، مهمترین مسئله این است که این پروپوزال باید به تایید استاد راهنما و مشاور شما برسد. در نتیجه؛ ارتباط با اساتید از زمانی که کار خود را شروع می کنید مهمترین فاکتوری است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. توصیه می شود در تمامی مراحل دائما پروپوزال را برای اساتید خود بفرستید و در کمترین زمان اصلاحات را اعمال کنید تا بتوانید کار تحقیقاتی خود را به خوبی پیش ببرید.

از افراد متخصص مشورت بگیرید!

یکی از مهمترین مواردی که توصیه می شود در زمینه پروپوزال نویسی و یا استفاده از پروپوزال آماده به آن توجه داشته باشید، استفاده از نظرات کسانی است که در این زمینه تخصص دارند. شما می توانید در محیط دانشگاه به کسانی که در ترم های بالاتر از شما در حال تحصیل هستند و پروپوزال های خود را ارائه داده اند مراجعه کنید و در مورد روند اینکار از آنها سوال بپرسید. اما ممکن است گاهی دانشجویان وقت کافی نداشته باشند.

نگران نباشید! افراد متخصصی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و تا به حال توانسته اند به دانشجویان زیادی در زمینه پروپوزال نویسی و یا پروپوزال آماده کمک کنند. شما باید به وب سایت آنها مراجعه کنید و با تعیین وقت از نظرات ارزشمند آنها بهره مند شوید.

نیازیتو بزرگترین داکیومنت کسب و کار ایران

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم تا شما را با پروپوزال نویسی و اهمیت پروپوزال آماده آشنا کنیم. اگر شما موضوع پروپوزال را به خوبی انتخاب کنید و زمان کافی برای کار خود بگذارید، این کار به سرعت انجام می شود و هرگز چالش و یا استرسی برای شما به وجود نمی آید. در این میان، اگر نیاز داشته باشید، می توانید با کسانی که در این زمینه تخصص دارند نیز مشورت کنید تا بتوانید پروپوزالی بی نقص را به اساتید خود تحویل دهید. برای پیدا کردن افراد متخصص در این زمینه می توانید به سایت نیازیتو niazito.com مراجعه کنید. این سایت به شما کمک می کند تا متخصصان پروپوزال نویسی را پیدا کنید و با راهنمایی گرفتن از آنها کار تحقیقاتی حرفه ای را ارائه دهید.