بحث کلی در مورد فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل،همان بازتوانی و توانبخشی توسط متخصص فیزیوتراپی در خانه خود بیمار می باشد.در بسیاری از موارد حتی افرادی که مشکلی برای حضور در کلینیک های توانبخشی هم ندارند، مایل به بهره بردن از این روش درمانی می باشند.

 

فیزیوتراپی در منزل

در شرایط فعلی، فیزیوتراپی در منزل همچون یک کلید برای بازکردن قفل مشکلات مربوط به رفت و آمدهای بیماران به مراکز درمانی می باشد و برای بازتوانی بیمارانی با آسیب های(اسکلتی-عضلانی) و(عصبی)بسیار کاربردی است.

این دسته از بیماران به علت محدودیت در مراجعه به کلینیک درمانی گزینه هایی نظیر فیزیوتراپی در خانه را پیش روی خود می یابند.فیزیوتراپی در منزل تهران سبب افزایش قدرت حرکتی،استقامتی و تعادلی بیماران می شود به علاوه این سبک از توانبخشی منجربه بالارفتن توان عضلانی بیماران می گردد که در نهایت،راه رفتن مستقل که روزی برای این دسته از افراد آرزویی دست نیافتنی محسوب میشد،به عملکردی روزانه و دم دستی تبدیل می شود.

فیزیوتراپی در خانه

کلیات فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در خانه،همان بازتوانی و توانبخشی توسط متخصص فیزیوتراپی در منزل خود بیمار می باشد.در بسیاری از موارد حتی افرادی که مشکلی برای حضور در کلینیک های توانبخشی هم ندارند، مایل به بهره بردن از این روش درمانی می باشند.در این سبک از درمان،تمامی بخش های فیزیوتراپی و توانبخشی و ارزیابی سلامت بیماران به طور کاملا ریزبینانه توسط فیزیوتراپیست های عضو نظام پزشکی صورت می پذیرد.

بدون شک این سوال برای افراد پیش می آید که چه خدماتی در قالب فیزیوتراپی در منزل به بیماران ارائه می شود؟ در پاسخ به این سوال،گفتنی است که تمام اصول درمانی در حیطه فیزیوتراپی نظیر،حرکات اصلاحی،تمرین درمانی،آزادسازی بافت،درمان با تجهیزات الکتروتراپی و بررسی سبک زندگی افراد در این برنامه ی بازتوانی گنجانده شده است.

قصد نهایی از انجام تمرینات توانبخشی،افزایش سطح توان فیزیکی فرد،سرکوب دردهای عضلانی_عصبی،شکل دهی مجدد به عضلات ضعیف شده و در نهایت رسیدن به تحرک بدون کمک دیگران برای فرد تحت درمان می باشد.برای بهره مندی از خدمات فیزیوتراپی در منزل می توانید با مرکز فیزیوتراپی در منزل ایران فیزیو تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

بعد از مراجعه ی فیزیوتراپیست به منزل شما،ارزیابی وضعیت جسمانی و حرکتی شما آغاز می شود و با در نظرگرفتن تمامی این موارد، برنامه ی درمانی تمرینی ویژه ای برای شما طرح ریزی می شود و در طی این روند فیزیوتراپیست در کنار شما حضور خواهد داشت تا به بهبودی مورد نظر خودتان دست یابید.

ایده آل ترین شکل فیزیوتراپی در منزل

بهترین قالب و برنامه ی توانبخشی برای هر بیمار،ارتباط نزدیکی به شرایط خاص وی دارد و این می تواند با بیمار دیگر کاملا متفاوت باشد.اما در حالت کلی و برای تمامی بیماران این اصول درمانی نهایتا به یک نتیجه ی یکسان و مطلوب که همان بهبود شرایط جسمی و روحی بیمار می باشد،ختم می شود.

توانبخشی در منزل مجموعه ای از درمان ها و تمرینات جسمانی،در شکل های استحکام بخشی،افزایش تعادل،بهبود استقامت،بالابردن انعطاف پذیری و رسیدن به طول استاندارعضلات می باشد.تمامی این فعالیت ها به شکل فیزیوتراپی در منزل و با یک برنامه ی اثبات شده از قبل برای کاهش درد،و کمتر کردن عوارض آسیب های (اسکلتی_عضلانی)می باشد.

حال گاهی ناتوانی بیمار در نتیجه آسیب های شناختی نظیر کمبود حافظه،عدم ارتباط دقیق با اطرافیان،کاهش تمرکز و مشکلات یادگیری می باشد که در این وضعیت نیز توانبخشی شناختی می تواند راه حل مناسبی برای این مشکل باشد که شامل حل معما،پازل و انجام بازی های کامپیوتری و تمرینات به خاطر سپردن اسم ها،شماره ها و شکل ها ....می باشد.

در کنار تمامی این درمان ها حمایت های روانشناختی برای حفظ روحیه ی بیمار و متمایل کردن وی برای انجام تمرینات و ادامه ی روند درمان فیزیوتراپی در منزل بسیار سودمند می باشد.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی توصیه می شود؟

هر بیماری که به دلیل شرایط خاص خود توانایی حضور در مراکز درمانی-توانبخشی را ندارد کاندید استفاده از فیزیوتراپی در منزل می باشد.این افراد می توانند کودکان و خردسالان باشند یا افراد مسن که از ضعف عضلانی خود رنج می برند.همچنین بیماران با مشکلات مفصلی مثل مبتلایان به آرتروز و بیماران با آسیب های عصبی نظیر سکته مغزی هم با فیزیوتراپی در منزل سلامتی خود را تا حد بسیار زیادی بدست می آورند.

فیزیوتراپی در منزل با بیمه

از آن جهت که فیزیوتراپی در منزل هزینه های بالایی در پی دارد،شرکت های معتبر خدمات پزشکی می توانند توانبخشی را به شکل(فیزیوتراپی در منزل با بیمه)به بیماران خود ارائه دهند تا این درمان با هزینه های کمتری برای خانواده ی بیمار همراه باشد.

فیزیوتراپی در منزل ایران فیزیو ،خدمات توانبخشی در منزل خود را با بهره گیری از بیمه های درمانی به بیماران ارائه می دهد.

مرورری بر مزیت های فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل سبب می شود تا بیماران در محیط آرام و ایمن خانه ی خود به انجام تمرینات توانبخشی و ادامه ی درمان خود بپردازند.این حالت برای افرادی که به دلایل مشکلات مطرح شده در بالا،امکان حضور در مطب های فیزیوتراپی را ندارند بسیار ارزشمند و حائز اهمیت می باشد.اما نکات فیزیوتراپی در منزل به همین مورد ختم نمیشود بلکه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

استفاده از بیمه های درمانی: فیزیوتراپی در منزل با بیمه امکان فوق العاده ای را در اختیار خانواده های بیماران قرار می دهد که بدون توجه به هزینه های درمانی،فقط بر طی شدن دوران بیماری عضو خانواده ی خود تمرکز کنند و نگران مسائل اقتصادی و مالی درمان نباشند.


 

افزایش تمرکز:با فیزیوتراپی در خانه،شما می توانید به طور خصوصی از تمام ظرفیت های درمان توانبخشی زیر نظر یک فیزیوتراپیست متخصص بهره مند شوید و با تمرکز بیشتری توجه خود را به اجرای تمرینات فیزیوتراپی در منزل اختصاص دهید.


 

ارزیابی مستمر:در طی درمان به شکل فیزیوتراپی در منزل،بیمار به طور مداوم از حمایت ها و ارزیابی های شخصی و خصوصی فیزیوتراپیست خود بهره می برد.به این صورت که فیزیوتراپیست با بررسی شرایط فیزیکی بیمار،تمرین های اختصاصی شده ای را به وی آموزش می دهد و در طول درمان در انجام آنها به بیمار کمک می دهد.


 

کاهش هدر رفت زمان:به واسطه ی فیزیوتراپی در منزل بیمار از اتلاف زمان رفت و آمد به مراکز پزشکی برحذر داشته می شود.


 

کاهش هزینه های درمان:اگر هزینه های رفت و آمد و ماندن در ترافیک را محاسبه کنیم، متوجه می شویم فیزیوتراپی در منزل تهران هزینه های درمانی را به طور چشمگیری کاهش می دهد.


 

تاکید بر حریم شخصی:چون جلسات فیزیوتراپی در منزل در خانه ی خود بیمار انجام می شود موجب می گردد تا بیمار احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشد و با علاقه ی بیشتری به ادامه ی روند درمان خود بپردازد.

فیزیوتراپی در منزل با لیزر پرتوان

خصوصیات یک مرکز فیزیوتراپی در منزل چیست؟

یک مجموعه ی فیزیوتراپی در خانه باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد که بتواند اعتماد مخاطبان خودش را بدست آورد که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_داشتن کادری متخصص

دارای فیزیوتراپیست های عضو نظام پزشکی باشد که به صورت آکادمیک در این رشته تحصیل کرده باشند تا بتوانند با استفاده از دانش به روز خود و بهره گیری از تجهیزات فیزیوتراپی،موجب بازگشت سلامتی بیماران شوند.

_ داشتن تجهیزات فیزیوتراپی در منزل مدرن

بخش قابل توجهی از درمان بیماران فیزیوتراپی را وسایل و تجهیزات پزشکی موجب می شود.حال اگر این وسایل مدرن و پیشرفته باشند،سرعت درمان بیماری ها به طور چشمگیری کاهش می یابد..این وسایل باید دارای استاندارهای بالایی در حیطه ی ایمنی و بهداشتی باشند تا درمان دلخواه بیمار حاصل شود.

مجموعه ی فیزیوتراپی در منزل ایران فیزیو با داشتن پیشرفته ترین دستگاه های فیزیوتراپی،قدم موثری در درمان بیماران اسکلتی_عضلانی در شهر تهران برداشته است.

_داشتن برنامه ی روتین و منظم

یک مجموعه ی فیزیوتراپی در منزل قابل اعتماد باید یک ارتباط همراه با آرامش را با بیمار و خانواده ی وی ایجاد کند.همچنین برنامه های حضور فیزیوتراپیست ها در منزل بیماران از قبل کاملا مشخص شده باشد و بدون هیچ اتلاف وقتی و طبق نظر بیمارجلسات درمانی طی شود.

ایران فیزیو یکی از مراکز فیزیوتراپی در منزل با بیمه در تهران می باشد که روزانه و به طور منظم درمان تعداد زیادی از بیماران را در شهر تهران برعهده دارد.این مجموعه قادر به ارائه ی خدمات توانبخشی در قالب فیزیوتراپی در منزل با لیزر پرتوان به بیماران خود نیز می باشد.

نتیجه گیری:

استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل،یک روش بسیار کارآمد و پربازده برای کاهش عوارض بیماری های اسکلتی عضلانی می باشد.نکته ی مهم این است که حتما این درمان باید زیر نظر یک فیزیوتراپیست تحصیل کرده و عضو انجمن فیزیوتراپی ایران انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 

دیدگاه