چرا باید به آلاچاتی سفر کرد؟

آلاچاتی شهری زیبا و به یادماندنی در ازمیر ترکیه است. شهری که شاید نتواند انتظارات افراد تجملاتی را پوشش دهد زیرا همچنان ردی از سادگی و سرزندگی گذشته‌ها را در درون خود دارد. گذشته‌ای که رها از تکنولوژی و سرشار از فرو رفتن در طبیعت بود. اگر به آلاچاتی بروید، گذشته را با دیدن خانه‌های سنگی پیدا می‌کنید. آلاچاتی یک مقصد جذاب، بکر، کمتر شناخته شده و خاص در ازمیر است که شاید حتی نام آن را نشنیده باشید. اما اگر عاشق مقاصد خاص هستید و قصد سفر به ترکیه را دارید، بازدید از این شهر را در برنامه‌های خود قرار دهید. پس زودتر به فکر رزرو هتل آلاچاتی و تجربه یک سفر متفاوت باشید.

چگونه و چه زمانی به آلاچاتی برویم؟

شما به دو صورت زمینی و هوایی می‌توانید حضور در این مکان زیبا را تجربه کنید. برای سفر به آلاچاتی باید ابتدا به ازمیر بروید و بعد خودتان را با اتوبوس و یا خودرو به آلاچاتی برسانید. در واقع بهترین راه برای رفتن به این شهر توریستی، همین مورد است. ازمیر غربی‌ترین شهر ترکیه محسوب می‌شود و سفر زمینی به آن کار سخت و غیرممکنی است. اما پروازهای مستقیم تهران به ازمیر شرایط سفر را برای شما ساده‌تر می‌کند.

به جز نحوه سفر، زمان سفر نیز اهمیت بالایی دارد. اگر خواستید به آلاچاتی بروید، پیشنهاد می‌کنیم که بهار و تابستان را انتخاب کنید، زیرا آلاچاتی از باران‌های زمستانی در امان نیست و بیشتر مردم ترجیح می‌دهند این دو فصل را در آنجا بگذرانند که درگیر سرما نباشند. در سفر به آلاچاتی شرکت در جشنواره بادبادک‌ها و جشنواره گیاهان را هم از دست ندهید.

در آلاچاتی کجا اقامت کنیم؟

اگر تصمیم گرفتید در خانه‌های سنگی آلاچاتی حضور داشته باشید و حال و هوای روستاهای قدیمی ترکیه را نفس بکشید، به رزرو هتل آلاچاتی فکر کنید. در این شهر امکان اقامت در خانه‌های سنگی وجود دارد. اقامت در این هتل‌ها تجربه متفاوتی برای شما به همراه دارد. برخی از بهترین هتل‌های آلاچاتی عبارتند از:

-هتل آلاچاتی Cumbalı Konak Alaçatı

-هتل  Viento Hotel Alacati - Special Class

-هتل آلاچاتی Kayezta Hotel Alacati

-هتل Peremere Alacati Hotel

-هتل  Alavya - Special Class

-مهمانخانه Morro Alacati.

چرا به آلاچاتی سفر کنیم؟

شاید از خودتان بپرسید که در میان شهرهای توریستی ترکیه مثل استانبول، آنتالیا، ازمیر و غیره، چرا باید به آلاچاتی سفر کنیم؟ در ادامه دلایلی که می‌تواند برای رفتن به آلاچاتی کافی باشد و شما را برای یک سفر جذاب وسوسه کند را مشاهده کنید.

1. آب و هوای به دور از آلودگی‌های شهری و طبیعت زیبا

آلاچاتی را از نظر زیبایی و بکر بودن طبیعت، به یونان کوچک تشبیه می‌کنند. البته نزدیک بودن این شهر ساحلی به جزایر یونان نیز در انتخاب این لقب، بی تاثیر نیست. جهانی رنگی رنگ و بی نقص که برای عاشقان هنر شبیه یک رویاست. شهری بی همتا که شب هایش می‌تواند در هتل‌های سنگی به صبح برسد. می‌توانید تمام روز در خیابان‌های باریک راه بروید و لذت ببرید.

2. وجود آسیاب‌های بادی دئیرمنلری

آسیاب‌های بادی پر رنگترین رد تاریخی در آلاچاتی هستند که از قرن 19 به جا مانده اند. اگر برفراز این تپه‌ها بروید، غروب آفتاب دیدنی‌تر از همیشه خواهد بود. این آسیاب‌ها بخش مهمی از جاذبه‌های تاریخی استان ازمیر و شهر آلاچاتی محسوب می‌شود.

3. خیابان کمال پاشا از جاذبه‌های آلاچاتی

یکی دیگر از جاذبه‌های آلاچاتی، خیابان کمال پاشا است، جایی که بیشتر از هرجای دیگر می‌توانید ساختمان‌های زیبا و تاریخی را ببینید. این خیابان یکی از پویا‌ترین خیابان‌های شهر است که قدم زدن در آن درحالی که نسیم، عطر گل‌های شمعدانی و یاس را به همراه دارد، برای شما سرشار از لذت خواهد بود.

4. سواحل آلاچاتی که باید ببینید

خاطره ساختن در این شهر تنها با حضور در خیابان‌ها و مناطق تاریخی پایان نمی‌یابد. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، آلاچاتی یک شهر ساحلی است. پس قبل از هرچیزی در این شهر، سواحل زیبا و بکر، تفریحات دریایی و شنا در آب‌های گرم دریای اژه در انتظار شما است. Delikli koyo، Llica beach، piaggia grande، Windy beach برخی از بهترین سواحل آلاچاتی به شمار می‌روند.

رزرو هتل آلاچاتی با بهترین قیمت در فلای تودی

پیش از این که برای رفتن به این منطقه گردشگری ترکیه برنامه ریزی کنید، باید به فکر رزرو هتل آلاچاتی باشید. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، آلاچاتی شهری توریستی با هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلف است. برای این که بتوانید بهترین هتل را برای اقامت انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم وارد وب سایت فلای تودی شوید و در بخش هتل‌های خارجی شهر مقصد و تاریخ مدنظر خود را وارد کنید. با مشاهده امکانات هر هتل و مقایسه با سایر گزینه ها، به بهترین انتخاب خواهید رسید.

شهر آلاچاتی با زیبایی‌های غیرقابل باور و منطقه جغرافیایی زیبا، انتخابی شگفت انگیز برای تفریح و حتی عکاسی از خاطره هاست. پیشنهاد می‌کنیم، در اولین تعطیلات پیش رو، برای سفر به این شهر زیبای ساحلی آماده شوید.

دیدگاه