آشنایی با موضوع

کربنیزاسیون (یا کربنیزاسیون) اصطلاح تبدیل یک ماده آلی به کربن یا یک کربن باقیمانده از طریق ایزوله شدن یا تقطیر مخرب است. کربنیزاسیون اغلب در شیمی آلی با اشاره به تولید گاز زغال سنگ و ذغال سنگ از زغال سنگ خام استفاده می شود. سوختهای فسیلی به طور کلی محصولات کربنیزه کردن مواد گیاهی هستند. اصطلاح کربنیزاسیون نیز برای تولید پودر زغال سنگ برای تولید کک استفاده می شود. کربنیزاسیون نیز مرحله ای در فرآیند تولید زغال چوب است و مهمترین گام همه آن هاست؛ زیرا این قدرت را دارد که بتواند بر کل روند را از درخت رشدی تا توزیع نهایی زغال چوب تاثیر داشته باشد.

در این صفحه تعداد 617 مقاله تخصصی درباره کربنیزاسیون یا کربن سازی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI کربنیزاسیون یا کربن سازی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: کربنیزاسیون یا کربن سازی; Aspergillus foetidus; Carbonization; Cell adhered; Mesoporous; Silver nanoparticles; CD; Czapek-Dox; SACF; silver nanoparticles adhere to mesoporous carbonized fungal cell; CCF; mesoporous carbonized control fungal cell;