آشنایی با موضوع

"پایان عمر" (EOL) اصطلاحی است که در رابطه با محصولی که به مشتریان عرضه می شود، استفاده می شود، نشان می دهد که محصول در پایان عمر مفید آن است (از نظر فروشنده)، و یک فروشنده، بازاریابی را متوقف می کند، یا فروش و تحویل آن را ادامه دهد. فروشنده ممکن است قصد محدود کردن یا پایان دادن به پشتیبانی محصول را داشته باشد. در مورد خاص فروش محصول، یک فروشنده ممکن است اصطلاح خاصی "پایان فروش" (EOS) را به کار گیرد. فریم زمان بعد از آخرین تاریخ تولید به محصول بستگی دارد و به مدت طول عمر موردانتظار از دیدگاه مشتری بستگی دارد. مثال های مختلف پایان عمر عبارتند از اسباب بازی ها(هفته ها یا ماه ها)، تلفن های همراه (3 سال) و اتومبیل ها (10 سال). به عنوان مصرف کننده ما هر سال میلیون ها محصول خریداری می کنیم، و دقیقا مثل ما، محصولات هم دارای چرخه عمر هستند. محصولات با چرخه عمر طولانی در قدیم مرسوم تر بودند اما رفته رفته از اهمیت آن ها کاسته شده است. در دنیای مدرن تولید محصولات با چرخه عمر کوتاه و سریع بیشتر به چشم می خورد. در واقع اکثر شرکت ها مراحل چرخه عمر محصول را به خوبی درک کرده اند، و بر این باور هستند که برای فروش محصولات چرخه عمر کوتاهی را دارند. بخواهیم یا نخواهیم، مانند عمر هر انسانی، چرخه عمر محصول هم پایان می پذیرد، در این مرحله که به آن مرحله افول یا کاهش گفته می شود فروش بسیار کاهش پیدا کرده است. این کاهش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، ممکن است تمام کسانی که محصول شما را لازم داشته اند آن را خریداری کرده باشند، ممکن است نمونه های جدیدتر و با کارایی بهتری از محصول به بازار عرضه شده باشند و … اما به هر دلیلی دیگر شما نمی توانید تلاش زیادی برای محصول خود داشته باشید. البته باز هم راهکارهایی وجود دارد که محصول خود را با اعمال تغییرات در قیمت و یا ظاهر و کارکرد در بازار به فروش برسانید.
در این صفحه تعداد 490 مقاله تخصصی درباره پایان عمر که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI پایان عمر (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پایان عمر; AlMg3; aluminum 3 wt% magnesium alloy; CFRP; carbon-fiber reinforced polymer; CF; carbon fiber; EOL; end of life; EP; epoxy resin; FU; functional unit; LCA; life cycle assessment; LCIA; life cycle impact assessment; MCS; Monte Carlo sampling; PAN; polyacr
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: پایان عمر; Best available techniques; Engraulis encrasicolus; Integrated product policy; Integrated prevention pollution and control directive; Life cycle assessment; Sustainable production; BAT; Best Available Techniques; BREF; Best Available Techniques reference d