آشنایی با موضوع

برای بیان مفهوم پارامتر بهتر است سوال زیر را در نظر بگیریم. چند درصد مردم ایران در حال حاضر به سیگار اعتیاد دارند. جواب این سوال یک عددثابت اما مجهول است. به صفت یا مشخصه ای در مورد جامعه که مجهول است و قصد بررسی و محاسبه آنرا داریم پارامتر گفته می شود. مطالعات پارامتری به شما امکان می دهد پارامترهای ارزیابی را تعیین کنید، دامنه پارامتر را تعیین کنید، محدودیت های طراحی را مشخص کنید و نتایج هر یک از تغییرات پارامتر را تجزیه و تحلیل کنید. یک مطالعه پارامتری نیاز به هدف طراحی دارد.
در این صفحه تعداد 359 مقاله تخصصی درباره مطالعه پارامتری که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی مطالعه پارامتری (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مطالعه پارامتری; BGK; Bhatnager Gross and Krook; CFD; computational fluid dynamics; CFD-DEM; CFD-discrete element method; CFL; Courant-Friedrichs-Lewy; CPFD; computational particle fluid dynamics; DDPM-KTGF; dense discrete phase model incorporated with kinetic theory of g