شهاب حسینی و عاشقانه‌ترین نقش‌هایش: سفری در میان عشق‌های ماندگار

شهاب حسینی، بی‌شک یکی از نام‌های درخشان در سینمای ایران است. بازی‌های او در نقش‌های مختلف، از درام و کمدی گرفته تا عاشقانه، همواره مخاطبان را به خود مجذوب کرده است. در این میان، نقش‌آفرینی‌های عاشقانه او جایگاه ویژه‌ای در قلب تماشاگران دارد.

به مناسبت اکران فیلم "مست عشق" و درخشش شهاب حسینی در این فیلم، نگاهی به عاشقانه‌ترین نقش‌های او در سینما می‌اندازد.

1. مست عشق (1403)

شهاب حسینی در این فیلم نقش شمس تبریزی، عارف نامدار ایرانی را بر عهده دارد. "مست عشق" به روایت داستان دوستی و رابطه عمیق شمس و مولانا می‌پردازد. عشقی عارفانه و معنوی که در نهایت منجر به خلق برخی از زیباترین اشعار فارسی می‌شود.

2. فروشنده (1394)

"فروشنده" یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های اصغر فرهادی و از شاهکارهای سینمای ایران است. شهاب حسینی در این فیلم نقش عماد، مردی میانسال را بازی می‌کند که زندگی‌اش پس از یک اتفاق ناگوار دستخوش تحول می‌شود. عشقی که عماد به همسرش رعنا (ترانه علیدوستی) دارد، در برابر چالش‌ها و تردیدها قرار می‌گیرد و تماشاگر را به سفری پرکشش در دنیای احساسات می‌برد.

3. دل شکسته (1386)

"دل شکسته" روایتگر عشقی نامتعارف بین پسری مذهبی (شهاب حسینی) و دختری از خانواده‌ای با فرهنگ متفاوت است. شهاب حسینی در این فیلم، چالش‌های عشق در جامعه‌ای سنتی و مذهبی را به زیبایی به تصویر می‌کشد.

4. حوض نقاشی (1391)

"حوض نقاشی" داستان زوجی را روایت می‌کند که هر دو از نظر ذهنی معلول هستند. شهاب حسینی در نقش رضا، مردی عاشق و پدری دلسوز، عشقی پاک و بی‌ریا را به نمایش می‌گذارد. عشقی که در برابر چالش‌های زندگی و نگاه جامعه‌ای که آن‌ها را درک نمی‌کند، قرار می‌گیرد.

5. محیا (1386)

"محیا" فیلمی پر فراز و نشیب است که عشق را در تقابل با ترس‌ها و ناامیدی‌ها به تصویر می‌کشد. شهاب حسینی در نقش جاوید، مردی که از دیدن مُرده می‌ترسد، عاشق دختری به نام محیا می‌شود. عشقی که در برابر چالش‌های خانوادگی و ترس‌های جاوید قرار می‌گیرد.

6. همین یک ساعت پیش (1398)

"همین یک ساعت پیش" فیلم کوتاهی است که روایتگر عشقی نافرجام و دیدار دوباره دو عاشق پس از سال‌ها است. شهاب حسینی در این فیلم با لحنی تاثیرگذار، حسرت و اندوه عشقی از دست رفته را به تصویر می‌کشد.

این‌ها تنها چند نمونه از عاشقانه‌ترین نقش‌های شهاب حسینی در سینما هستند. بدون شک، تماشای هر یک از این فیلم‌ها می‌تواند سفری خاطره‌انگیز در دنیای عشق و احساسات باشد.

کپی شد
دیدگاه
 • مادر

  آقای شهاب حسینی الحق در اکثر فیلمهایشان در ذهن بیننده اثرگذار بودند در دلشکسته. درمحیا درشهرزاد درحوض نقاشی ودرمست عشق به خدا که ایشان عاشق هستند ودرک خوبی از عشق دارند امیدوارم تازنده هستند همیشه عاشق باشند

 • 🌹

  گناه فرشته شهرزاد

 • ناشناس

  کجای خونواده نفس تو دلشکسته بافرهنگ بود این چه دیالوگی بودکه گفتیدخسروشکیبایی بافرهنگ بودکه به همکلاسیدخترش میگفت یابو تنهاپزش به خواستگاردخترش این بودکه دخترش شبیه آنجلیناجولیه واقعا باعث تاسفه شهاب حسینی ازیه خونواده بافرهنگ بودکه مادرش استاددانشگاه بود وانقدرسطح فرهنگشون وفهم وشعورشون زیاد بود که نفس وخونوادشو تحت تأثیر قراردادن

  • ناشناس

   عزیزم ننوشته خانواده‌ی بافرهنگ... نوشته خانواده‌ای با یه فرهنگ متفاوت 🙃

 • ناشناس

  حوض نقاشی بازی محشر شهاب حسینی بود

 • سپیده

  جناب آقای شهاب حسینی در هر نقشی که ایفا کردن فوقولعاده ظاهر شدن ایشون بینظیرن انشالله که همیشه موفق باشن

 • محترمه تاییدی

  بادرود:دیالوگ مست عشق زیر پوست موضوع نمی‌رفت، شهاب چفیه بسیجی اش نمود می‌کرد شمس نبود چفیه بسیجی اش بود . پارسا نقش مولانا زیر پوستش نمود نمی‌کرد، کودک درونش نمود می‌کرد وپارسا پدیدار میشد.استقبال مردم ۱:مرام وبدعتشان با مشاهیر تاریخی شان بود . ۲: ساعات خوشی در سینما ودورهمیشان . از شهاب وپارسا توقع میرفت با مشاهير تاریخی ایران شوخی نکنند که همانان استخوان‌های مغول‌ها را نرم کردند وبه اهل ادب وطبع لطیفتری رساندند . فتحی که ×خورد .باسپاس .

مطالب مرتبط
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  بیشتر بدانید
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان