آشنایی با موضوع

مایع یکی از حالاتی است که ماده می‌تواند به آن شکل وجود داشته باشد. یکی از ویژگی های مایع این است که آن را در هر ظرفی بریزیم، شکل آن ظرف را به خود می گیرد. یک ویژگی دیگر مایعات این است که به سختی فشرده می شوند. فشرده کردن یعنی اینکه چیزی را فشار بدهید و مجبورش کنید که فضای کمتری اشغال کند. ذرات تشکیل دهندهٔ مایع (اتم/مولکول) می‌توانند تغییر مکان بدهند اما نیروهای بین‌مولکولی کماکان آن‌ها را در کنار هم نگه می‌دارد؛ بنابراین مایعات (برخلاف جامدات) شکل ثابتی ندارند. چون فاصلهٔ ذرات در حالت مایع قابل تغییر نیست، بنابراین نمی‌توان آن‌ها را فشرده کرد و (برخلاف گازها) حجم ثابتی دارند. همهٔ مواد را می‌توان با بالا بردن (یا پایین آوردن) دما به مایع تبدیل کرد. مشخصه مایع: حجم ثابت دارد ولی شکل ثابت ندارد و سیال است.

در این صفحه تعداد 297 مقاله تخصصی درباره مایع که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مایع (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مایع ; Molecularly imprinted polymers; Metergoline; 3D printed scaffolds; Solid phase extraction; Mycotoxins; ACN; acetonitrile; AIBN; 2,2′-azobisisobutyronitrile; APS; ammonium persulfate; DLS; dynamic light scattering; IS; internal standard; LC-MS/MS; liquid