آشنایی با موضوع

در پیل های سوختی نوع PEM از الکترولیت‌های پلیمری جامد که توانایی انتقال پروتون را دارا می‌باشند، استفاده می‌شود. نفیان به عنوان غشاء الکترولیت پلیمری هادی پروتون متداول، گران قیمت بوده و از لحاظ مکانیکی در دماهای بالای ۱۰۰ °C ناپایدار می‌باشد. بنابراین، توسعه غشاهایی که از لحاظ مکانیکی و شیمیایی در دماهای بالا پایدار باشند، از زمینه های بسیار مهم تحقیقاتی برای تهیه پیل های سوختی اقتصادی می‌باشد. تلاش‌هایی برای توسعه اینگونه غشاهای دما بالا شامل اصلاح پلیمرها توسط تلفیق ذرات نانومتری معدنی جاذب رطوبت یا توسعه سیستم‌های پلیمری جدید انجام شده است. مهم‌ترین اهداف اصلاح غشاهای تبادل پروتون در پیل های سوختی PEM عبارتند از: - تهیه غشاهای تبادل پروتون دارای هزینه پایین نسبت به غشاهای فلوئورینه - میزان جذب آب مطلوب و حفظ آن در دماهای بالا - هدایت پروتونی مط لوب در دماهای بالا - میزان عبور گازهای واکنشگر و متانول پایین از غشاء - پایداری حرارتی بهبود یافته - استحکام مکانیکی و شیمیایی بالا - و همچنین خاصیت خود مرطوب شوندگی غشاها در دماهای بالا. از مهم‌ترین روش‌های اصلاح غشاهای تبادل پروتون در پیل سوختی و تهیه غشاهای ک امپوزیتی می‌توان به روش‌های سل - ژل و ریخته گری اشاره کرد. روش سل - ژل امکان وارد شدن راحت‌تر فاز معدنی خالص را به درون ماتریس پلیمری فراهم می‌کند. در روش ریخ ته گری نیز محلول غشاء پلیمری با استفاده از یک حلال مناسب بدست آمده و سوسپانسیون ذرات به صورت اولتراسونیک با هم مخلوط شده و بعد مخلوط حاضر روی صفحه شیشه ای Cast داده می‌شود.
در این صفحه تعداد 426 مقاله تخصصی درباره سلول سوختی غشای تبادل پروتون که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی سلول سوختی غشای تبادل پروتون (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.