آشنایی با موضوع

حساسیت تششعی حساسیت نسبی سلولها، بافتها، اندامها یا ارگانیسم ها به اثر مضر اشعه یونیزان است. سلول ها هنگامی که در فاز S، پس از فاز G1، و سپس فاز G2 هستند حساسیت تشعشی بالایی دارند و هنگامی که در فاز M چرخه سلولی حساس هستند، حساسیت تشعشی کمتری دارند. این فرایند با «قانون Bergonié و Tribondeau، فرموله شده در سال 1906 توصیف شده است: اشعه X بر روی سلول های که فعالیت تولید مثلی بیشتری دارند، موثرتر است.
در این صفحه تعداد 230 مقاله تخصصی درباره که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: microRNAs; Prostate cancer; Radiosensitivity; EMT; EGFR; CHK1; Checkpoint kinase 1; EGFR; Epidermal growth factor receptor; EMT; Epithelial-to-mesenchymal transition; HR; Homologous recombination; LIN7C; Lin-7 homolog C; miRNA; microRNA; NHEJ; Non homolog
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: Radiation therapy; Radiosensitivity; Predictive assays; DNA repair; γ-H2AX; Statistical criteria; RT; radiation therapy; RS; radiosensitivity; γ-H2AX; phosphorylated histone H2AX; 53BP1; p53 binding protein 1; DSB; double-strand break; PBL; peripheral b