آشنایی با موضوع

یک حالت شکست یک دلیل شکست است یا یک راه ممکن برای این شکست سیستم است. هنگامی که یک سیستم دارای بسیاری از راه های بالقوه شکست است، یعنی بطور ضمنی دارای حالت های شکست متعدد و یا ریسک های رقابتی است. وقتی که سیستم پیچیده تر است، حالت های شکست بیشتری وجود دارد. به عنوان مثال، یک زنگ هشدار دهنده خانه می تواند به دلیل یک باتری مرده یا از دست رفته، سیم کشی معیوب، آشکارساز ناقص یا زنگ خطر، ناکارآمد باشد. یک هواپیما می تواند حالت های خرابی بسیاری داشته باشد. شناخت حالت های شکست یا خرابی برای ارتقای قابلیت اطمینان محصول بسیار مهم است. در سیستم های اعلام حریق خانگی، باتری های مرده یا از دست رفته شایع ترین حالت خرابی هستند. تجزیه و تحلیل حالت ها و اثرات شکست (FMEA)، روش شناسی علل شکست و درک و فراوانی آنها است. هنگامی که شما حالت خرابی بالقوه و اثرات آنها را شناسایی می کنید، می توانید اقدامات اصلاحی مناسب و برنامه اجرا می کنند.
در این صفحه تعداد 394 مقاله تخصصی درباره حالت شکست یا حالت خرابی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI حالت شکست یا حالت خرابی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.