دریافت پاسپورت دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟

شاید تابه‌حال نام دومینیکا را فقط در سریال و فیلم‌ یا آژانس‌های گردشگری برای رفتن به سفری رویایی شنیده باشید.

دومینیکا جزیره‌ای زیبایی در دریای کارائیب است که در سال‌های اخیر با دل‌انگیزترین سواحل و چشم‌اندازها توجهات بسیاری را به خودش جلب کرده است. همین امر هم باعث شد دولت دومینیکا از اقبال عمومی در سطح جهان برای جذب سرمایه خارجی استفاده کند، زیرساخت‌های گردشگری از جمله هتل و امکاناتش رفاهی‌اش را بهبود دهد و در زمره بهترین کشورهای جهان با پاسپورتی معتبر و قوی قرار بگیرد.

حالا دومینیکا دیگر یک جزیره کوچک برای سفر یا ماه عسل نیست، بلکه به کشوری برای سرمایه‌گذاری مطمئن و افزایش سود سرمایه تبدیل شده که بهترین شرایط را برای متقاضیان فراهم کرده است. از طریق همین سرمایه‌گذاری هم دولت دومینیکا تصمیم گرفت تا پاسپورت این کشور را در اختیار متقاضیانی قرار دهد که شرایط لازم را برای سرمایه‌گذاری در این کشور دارند.

به همین ترتیب تصمیم گرفتیم تا کمی درباره دریافت پاسپورت دومینیکا با روش سرمایه‌گذاری ویژه متقاضیان ایرانی صحبت کنیم تا اگر قصد دریافت پاسپورت دوم و اقامت کشور معتبری را دارید، بتوانید تصمیم مناسبی برای خانواده‌تان بگیرید تا آینده آن‌ها را تضمین کنید. پس با ما همراه شوید.

دولت دومینیکا برای اعطای پاسپورت دومینیکا به سرمایه‌گذاران دو روش اصلی و کاربردی را پیشنهاد داده است:

  • کمک بلاعوض به دولت به مبلغ حداقل صدهزار دلار آمریکا
  • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت حداقل به مبلغ 220 هزار دلار آمریکا

که بعد هزینه‌های مربوط به رسیدگی پرونده، دریافت گواهی شهروندی و ارائه مدارک (مقداری ناچیز) به این هزینه‌ها اضافه می‌شود. از طریق این دو مسیر متقاضی ایرانی می‌تواند همراه با همسر و فرزندان مجرد زیر سن قانونی‌اش برای دریافت پاسپورت دومینیکا درخواست داده و سایر اعضای خانواده یعنی والدین، خواهر و بردار را نیز با مسیر راحت‌تر و هزینه کم‌تر به این سمت دعوت کند.

بسیاری از متقاضیان ایرانی دربارۀ اینکه کدام یک از این دو مسیر را بروند، مردد هستند. خوب است این را بدانید که تصمیم نهایی با شماست و بعد از بررسی شرایط خانوادگی و سرمایه‌ای که دارید با بهترین انتخاب را داشته باشید.

در مقوله کمک بلاعوض به دولت شما هزینه مشخصی را به دولت پرداخت کرده و در قبال آن می‌توانید پاسپورت دومینیکا داشته باشید. این روش سود مالی برای آینده سرمایه شما ندارد، در نتیجه اگر به دنبال افزایش سود هستید، باید سراغ روش دوم یعنی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌‌های مورد تأیید دولت بروید.

در حال حاضر پروژه‌های مختلفی در دست دولت است که با سرمایه‌گذاری در آن‌ها واجد شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا می‌شوید، ولی معمولاً متقاضیان ایرانی به دنبال انتخاب بهترین پروژه که به سود خوبی در آینده رسیده و البته اسم‌ورسم خوبی هم داشته باشد، هستند. به همین خاطر تیم مشاوران کنکاش پروژه هتل هیلتون دومینیکا را پیشنهاد می‌دهند که در واقع یک سرمایه‌گذاری مطمئن در هتل‌های زنجیره‌ای مشهور هیلتون است و با این روش هم سود آینده شما تضمین می‌شود و هم می‌توانید بخشی از سهام‌داران یکی از بزرگترین پروژه‌های دنیا شوید و از آن مهم‌تر تا ده سال از پرداخت مالیات معاف شوید.

خب احتمالاً می‌خواهید بپرسید که دریافت پاسپورت دومینیکا چه مزایایی برای سرمایه‌گذار ایرانی دارد و در میان کشورهای مختلف چرا باید دومینیکا را انتخاب کرد. به همین خاطر چند ویژگی مثبت اخذ پاسپورت دومینیکا را برای برایتان آوردیم:

  • پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا بدون شرط حضور است. متقاضی می‌تواند بدون نیاز به حضور در دومینیکا پروسه دریافت پاسپورت را شروع کرده و تا هر زمان دوست دارد، در کشور خودش بماند
  • فرایند اخذ پاسپورت در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه می‌رسد که از زمان دریافت مدارک توسط دولت انجام می‌شود. در نتیجه برخلاف سایر روش‌ها به مدت چند سال درگیر این پروژه نخواهید شد و بلافاصله به نتیجه مثبت می‌رسید.
  • فرایند دریافت پاسپورت دومینیکا شامل تمام اعضای خانواده سرمایه‌گذار شده و فرصتی مناسب برای دریافت ویزای توریستی ده‌ساله آمریکا است.
  • پاسپورت دومینیکا اعتبار بسیار خوبی دارد و امکان سفر بدون ویزا به 140 کشور جهان از جمله تمامی‌کشورهای حوزه شنگن را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

درست است که پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا از زمانی که پرونده را به‌صورت رسمی شروع کنید تنها به چند ماه زمان نیاز داشته و بلافاصله به نتیجه می‌رسد و فرصت خوبی برای سفر بدون دغدغه ویزا به نیمی از کشورهای جهان را برایتان فراهم خواهد کرد ولی باید به این مهم نیز توجه داشته باشید که فرایند سرمایه‌گذاری در دومینیکا و ارتباط با دولت را باید از طریق ایجنت‌های مورد تأیید دولت شروع کنید و خودتان به‌تنهایی و مستقلاً نمی‌توانید با دولت در ارتباط باشید.

برای اطلاعات بیشتر هم می‌توانید نگاهی به مقاله سؤالات مهم اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا داشته باشید.

شرکت کنکاش یکی از بهترین شرکت‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری در دومینیکا است. متقاضیان ایرانی درصورتی‌که تمایل به اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا را دارند، اول‌ازهمه نیازمند بررسی شرایط و مشاوره هستند که تیم کنکاش در این مورد راهنمایی لازم را انجام می‌دهد. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید بر اساس شرایطی که دارید، بهترین تصمیم را بگیرید و با دردست‌داشتن پاسپورت دومینیکا هم‌زمان از سفر آزادانه به کشورهای جهان بهره برده و هم بتوانید سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشید.

بیشتر بخوانید :

با پاسپورت دومینیکا به کدام کشور‌ها می‌توان سفر کرد؟

دیدگاه