برنامه درسی برای دانش آموزان دهم( تجربی ، ریاضی و انسانی)

دانش آموزان سال دهم تجربی و ریاضی و انسانی که می خواهند برای اولیت بار وارد رقابت کنکور شوند با یک برنامه ریزی دقیق می توانند از رقیب های خود جلو بزنند سایت مشاوران ارشد رتبه برتر قصد دارد که یک توضیحات کلی را برای شما عزیزان بدهد امیدواریم که تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

اهمیت برنامه درسی برای دانش آموزان سال دهم

دانش اموزانی که وارد سال دهم می شوند باید بدانند که وارد یک رقابت شدند و حتما طبق برنامه ریزی و همچنین با پشتکار و تلاش خود سعی کنند از رقیب های خود جلو بزنند.

سال دهم از دروس پایه کنکوری می باشد که حدود 30 درصد کنکور را هم شامل می شود و با استارت قوی می توانند پر قدرت شروع کنند.

دروس متوسطه اول تمامی درس ها در یک کتاب علوم تدریس می شود ولی در سال دهم به صورت تخصصی در مورد هر درس بحث می شود.

اگر بخواهیم یک مثال ساده بزنیم درس علوم که در پایه متوسطه اول است به دروسی مانند شیمی ، فیزیک و زیست تقسیم می شود و این درس ها از دروس بسیار مهم و همچنین کاربردی و ضریب دار برای دانش اموزان رشته تجربی است.

دانش اموزان با برنامه ریزی دقیق و همچنین تلاش و پشتکار زیاد می توانند چند گام از رقیب های خود جلو بزنند در ادامه هر رشته ای هستید می توانید طبق یک نمونه برنامه ریزی هفتگی پیش بروید تا در ادامه موفق شوید.

 

برنامه درسی دهم رشته تجربی

دانش اموزان سال دهم باید سعی کنند که از منابع های کنکور و یا فیلم های آموزشی کنکوری استفاده کنند تا با شرایط بهتری سال دهم را سپری کنند.

سال دهم تجربی از دروس مانند زیست شیمی ریاضی و فیزیک و همچین دروس عمومی تشکیل می شود با توجه به اینکه دروس اختصاصی از تاثیر بالایی در کنکور بر خوردار است حتما زمان بیشتری را اختصاص دهند سایت مشاوران رتبه برتر هم در این مقاله سعی دارد که یک برنامه هفتگی را برای شما عزیزان اختصاص دهد.

زیست شناسی از درس های مهم رشته تجربی است باید بیشترین زمان را روی این درس اختصاص دهید و بعد از آن درس شیمی از اهمیت بالایی برخوردار است و بعد از شیمی دروسی مانند ریاضی و فیزیک مهم هستند همچنین دانش اموزان باید توجه کنند که دروس عمومی را هم مطالعه کنند چون در کنکور هم تاثیر دارد.

دانش آموزان می توانند با شماره تماس مشاوران در ارتباط باشند تا به صورت کامل راهنمایی شوند.

نمونه ای از یک برنامه ریزی هفتگی را می توانید در زیر ببینید.

برنامه درسی دهم رشته ریاضی

دانش اموزان سال دهم رشته ریاضی هم باید سعی کنند که از منابع های کنکور و یا فیلم های آموزشی کنکوری استفاده کنند تا با قدرت سال دهم را اتمام کنند و وارد سال یازدهم شوند.

سال دهم رشته ریاضی از دروس مانند ریاضی رشته ریاضی و فیزیک و شیمی همچین دروس عمومی تشکیل می شود با توجه به اینکه دروس اختصاصی از تاثیر بالایی در کنکور را دارد حتما تایم زیادی را بگذارند سایت مشاوران رتبه برتر هم در این مقاله سعی دارد که یک برنامه هفتگی را برای شما عزیزان اختصاص دهد.

ریاضی رشته ریاضی از درس های مهم رشته ریاضی است باید بالاترین زمان را روی این درس بگذارند و بعد از آن درس فیزیک ارزش زیادی دارد و بعد از فیزیک درس شیمی با ضریب 7 از اهمیت بالایی برخوردار است همچنین دانش اموزان باید دقت کنند که دروس عمومی را هم مطالعه کنند چون در کنکور هم تاثیر دارد.

نمونه ای از یک برنامه ریزی هفتگی را می توانید در زیر ببینید.


 


 

برنامه درسی دهم رشته انسانی

دانش اموزان سال دهم رشته انسانی هم باید تلاش کنند که از منابع های آموزش و یا بهترین کلاس ها برای ارتقاء بار علمی خود استفاده کنند.

سال دهم رشته انسانی از دروس مانند ریاضی ، زبان و ادبیات فارسی ، علوم اجتماعی ، روان شناسی ، زبان عربی ، تاریخ و جغرافیا ، فلسفه و منطق، اقتصاد تشکیل می شود با توجه به اینکه دروس اختصاصی از تاثیر بالایی در کنکور را دارد حتما تایم زیادی را بگذارند سایت مشاوران رتبه برتر هم در این مقاله سعی دارد که یک برنامه هفتگی را برای شما عزیزان اختصاص دهد.

برنامه هفتگی درس رشته انسانی به شرح زیر است البته دانش اموزان می توانند متناسب با سلیقه خود این برنامه را شخصی سازی کنند تا متناسب با خود شخص دانش آموز باشد.


 


 

ضریب دروس سال دهم در کنکور سراسری

دانش آموزان با استفاده از ضریب درس ها می توانند از اهمیت درس ها اطلاع پیدا کنند و دانش آموزانی که وارد سال دهم می شوند باید بدانند که بعضی از درس ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید سعی کنند علاوه بر زمان بیشتر توجه ویژه تری را داشته باشند ما در این مقاله سعی داریم که تمامی ضریب های رشته های نظری را برای شما عزیزان بیان کنیم.

ضریب دروس رشته تجربی

 • زیست شناسی 12

 • شیمی دارای ضریب 9

 • ریاضی ضریب 7

 • فیزیک دارای ضریب 7

 • زمین شناسی ضریب 1

ضریب دروس رشته ریاضی

 • ریاضی رشته ریاضی دارای ضریب 12

 • فیزیک دارای ضریب 9

 • شیمی ضریب 7

ضریب دروس رشته انسانی

 • ریاضی دارای ضریب 6

 • زبان و ادبیات فارسی ضریب 8

 • علوم اجتماعی ضریب 5

 • روان شناسی ضریب 2

 • زبان عربی ضریب 5

 • تاریخ و جغرافیا ضریب 5

 • فلسفه و منطق ضریب 5

 • اقتصاد ضریب 2


 

نکاتی در مورد انتخاب منابع پایه دهم

در انتخاب منابع پایه برای درس‌های دهم، میتوانید به نکات زیر توجه کنید و دانش اموزان چه در کلاس و چه از کتاب های درسی و یا فیلم های آموزشی شرکت کنند می توانند نکات ریز زیر را توجه داشته باشند تا در ادامه بتوانند بهترین مسیر را برای موفقیت خود انتخاب کنند.

دانش آموزان با انتخاب یک بسته جامع دهم تجربی می توانند با خیال راحت به کار خود ادامه دهند و با استفاده از یک منبع آموزشی تکمیل بهترین نتیجه را برای خود به ارمغان بیاورند.


 

1. راهنمای درس: اغلب کتاب‌های درسی و منابع پایه بر اساس سرفصل‌های درسی تدوین شده‌اند. بنابراین، انتخاب یک کتاب درسی که با سرفصل‌های درسی مطابقت دارد،می‌تواند به شما در فهم بهترطالب کمک کند.

2. رزومه استاد و معلم: بررسی معلم کتاب نیز مهم است. معلم و یا استاد معروف متخصصان در زمینه‌های مرتبط با درس می‌توانند تدریسی جذاب و با کیفیت را ارائه دهند.

3. بازخورد و نظرات دیگران: قبل از خرید یا استفاده از تدریس یک استاد ، می‌توانید نظرات و بازخوردهای دیگران را مطالعه کنید. این نظرات می‌توانند شامل نقاط قوت و ضعف منبع، و فهم‌پذیری آن، کیفیت تمرینات و تست‌ها و سایر جنبه‌های مرتبط با منبع باشند.

4. تنوع منابع: استفاده از چندین منبع مختلف میتواند به شما در فهم بهتر مطالب و دسترسی به توضیحات متنوع کمک کند. البته به این نکته هم توجه کنید اگر به اندازه کافی وقت و زمان دارید روی چند منبع آموزشی وقت بگذارید در غیر این صورت فقط با یک منبع آموزش کار کنید و مطالعه کنید.

5. تطابق با سبک یادگیری: هر فردی سبک یادگیری متفاوتی دارد. برخی ازفراد از خواندن متن لذت می‌برند، در حالی که برخی دیگر از تصاویر و نمودارها برای فهم بهتر استفادهی‌کنند. در انتخاب منابع پایه، به سبک یادگیری خود توجه کنید و منابعی را انتخاب کنید که با سبک شما هماهنگی دارند.

خیلی از دانش آموزها طبق کلاس های کنکور نظیر کلاسینو ، حرف آخر ، تاملند و ... می توانند پیش بروند و بعضی هم با استفاده از کلاس ها حضوری شهر خود را انتخاب می کنند در حالت کلی سلیقه هر دانش اموز با دانش اموز دیگر فرق دارد.

6. قابلیت دسترس


 

منبع : تیم مشاوران رتبه برتر