آشنایی با موضوع

بازیابی انرژی شامل هر روشی برای به حداقل رساندن ورودی انرژی به یک سیستم کلی با تبادل انرژی از یک زیر سیستم سیستم کلی با دیگری است. انرژی در هر دو زیر سیستم می تواند باشد، اما اکثر سیستم های بازیافت انرژی انرژی حرارتی را در حالت معقول یا پنهان مبادله می کنند. بازیافت انرژی، فرایند بازیابی انرژی مصرفی از طریق تبدیل آن به الکتریسیته یا انرژی گرمایی است. تلاش‌هایی که در تأسیسات تولیدی، نیروگاه‌های برق و موسسات بزرگی چون بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها صورت گرفته است، به طور قابل توجهی بهره‌وری را افزایش داده و در نتیجه هزینه‌های انرژی و آلودگی گازهای گلخانه‌ای را به طور همزمان کاهش می‌دهد. این فرایند بخاطر نقش بالقوه‌ای که در کاهش گرمایش جهانی دارد برجسته است. این کار معمولاً به شکل تولید هم‌زمان گرما و برق (همچنین با نام تولید همزمان) یا بازیابی حرارت هدر رفته انجام می‌شود. طیف وسیعی از تکنولوژی های بازیافت انرژی برای تکمیل چرخه بازیافت استفاده می شود تا به انتقال مواد با ارزش تر پس از مصرف از محل های دفن زباله کمک کند.
در این صفحه تعداد 447 مقاله تخصصی درباره بازیابی انرژی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی بازیابی انرژی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: بازیابی انرژی; AD; anaerobic digestion; BMP; biochemical methane potential; BSA; bovine serum albumin; COD; chemical oxygen demand; ER; energy recovery; HHV; higher heating value; HMF; hydroxymethylfurfural; HTL; hydrothermal liquefaction; PGA; pyroglutamic acid; TAN; t