کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
4661648 1344852 2016 29 صفحه PDF ندارد دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله
Model theory of special subvarieties and Schanuel-type conjectures
ترجمه فارسی عنوان
نظریه مدل انواع فرعی خاص و حدس های نوع Schanuel
کلمات کلیدی
انواع Shimura؛ حدس دوره؛ هندسه Zariski
03C45; 14G35; 11J81; 11J89Shimura varieties; Period conjecture; Zariski geometries
موضوعات مرتبط
مهندسی و علوم پایه ریاضیات منطق ریاضی
چکیده انگلیسی

We use the language and tools available in model theory to redefine and clarify the rather involved notion of a special subvariety known from the theory of Shimura varieties (mixed and pure).

ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Annals of Pure and Applied Logic - Volume 167, Issue 10, October 2016, Pages 1000–1028
نویسندگان
,