آشنایی با موضوع

دوران کودکی سن از تولد تا نوجوانی است. با توجه به نظریه توسعۀ شناختی پیاژه، دوران کودکی شامل دو مرحله است: مرحله قبل از عملیات و مرحله عملیاتی شکل گیری شخصیت. در روانشناسی رشد، دوران کودکی را به مراحل رشد و نمو نوباوگی (یادگیری به راه رفتن)، دوران کودکی (سن بازی)، میانی کودکی (سن مدرسه)، و نوجوانی (بلوغ از طریق پست بلوغ) تقسیم می کنند. مفهوم دوران کودکی در قرن هفدهم و هجدهم، به ویژه از طریق نظریه های آموزشی فیلسوف جان لاک و رشد کتاب ها برای کودکان و کودکان، بوجود آمد. پیش از این، کودکان اغلب به عنوان نسخه های ناقص بزرگسالان دیده می شدند. اصطلاح دوران کودکی در محدوده زمانی خاص خود غیراختصاصی است و می تواند طیف متفاوتی از سال ها را در رشد انسانی به خود جلب کند. از لحاظ رشد و بیولوژیکی، دوران کودکی، دوره ای بین نوزادان و بزرگسالی می باشد. در شرایط معمول، دوران کودکی از بدو تولد شروع، و به عنوان یک مفهوم بازی و بی گناهی، در نوجوانی به پایان می رسد.
در این صفحه تعداد 1508 مقاله تخصصی درباره دوران کودکی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI دوران کودکی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: دوران کودکی; Optic neuritis; Childhood; Multiple sclerosis; Optical coherence tomographyNeuritis óptica; Infancia; Esclerosis múltiple; Tomografía de coherencia óptica