آشنایی با موضوع

نشاسته ذرت نوعی نشاسته است که طی فرایندی از دانه های ذرت گرفته میشود و مانند نشاسته های دیگه معمولا عامل غلظت در غذاها و شیرینی هاست. این محصول معمولا برای لطافت کیک و شیرینی به جای مقداری از آرد جای گزین می شود. علاوه بر این به دلیل خنثی بودنش از لحاظ طعم و بو و رنگ در شیرینی پزی و کیک پزی و همچنین تزئینهایی که با فوندانت صورت می‌گیرد کاربرد زیادی دارد. در برخی کرم ها نیز از نشاسته ذرت و آرد گندم برای غلظت استفاده می شود. در دستور رولت و کیک اسفنجی ساده از نشاسته ذرت برای لطافت بافت کیک استفاده شده است. برای تهیه نشاسته ذرت نیاز به دستگاه های مخصوص صنعتی و طی فرآیندهای مختلف است.

در این صفحه تعداد 229 مقاله تخصصی درباره نشاسته ذرت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI نشاسته ذرت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نشاسته ذرت; AIA; acid-insoluble ash; CB; corn bran; Cr; chromic oxide; CS; corn starch; Day; ileal digesta collection day; Diet; dietary fiber; DMr; digestibility marker; OB; oat bran; SED; standard error of difference; Ti; titanium dioxide; TP; time period; Digestib
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نشاسته ذرت; ALP; plasma alkaline phosphatase; ALT; plasma alanine transaminase; AST; aspartate transaminase; C; corn starch; CHT; corn starch + HT; ESI; electrospray ionisation; FCPC; fast centrifugal partition chromatography; H; high carbohydrate, high-fat; HHT;