آشنایی با موضوع

در هوای آزاد مثل کنار دریا و یا کوهستان بهتر نفس می‌کشیم و احساس بهتری هم داریم. ویژگی ضدعفونی کنندگی هوای آزاد را حدود ۱۵۰ سال پیش «لویی پاستور» متوجه شد و سپس شروع به توسعه‌ی واکسناسیون کرد. در ابتدا به نظر می‌رسید که خاصیت تمیزکنندگی هوای آزاد به دلیل نور خورشید است، اما در دهه‌ی ۱۹۶۰ تحقیقات نشان داد که باکتری‌ها و ویروس‌ها در هوای آزاد در طول شب نیز به سرعت روز از بین می‌روند. دانشمندان این اثر را «فاکتور هوای آزاد» نامیدند و ثابت کردند که عامل به وجود آمدن آن مواد موجود در طبیعت‌اند. در واقع ثابت شد که این فاکتور ناشناخته که در هوای بسته وجود ندارد، نه تنها کلید اصلی خاصیت تمیزکنندگی هوای آزاد است، بلکه قسمتی کلیدی در سیستم ایمنی بدن ما در برابر عفونت‌هاست. در نهایت نیز اثبات شد که این فاکتور هوای آزاد رادیکال‌های هیدروکسیل و یا OH هستند. رادیکال هیدروکسیل در تعدای از برهمکنش‌های زیست‌حیاتی تولید می‌گردد. در بدن، رادیکال‌های هیدروکسیل توسط سلول‌ها برای کشتن پاتوژن‌های متجاوز تولید می‌گردد و یکی از قسمت‌های اساسی سیستم دفاعی طبیعی بدن است. در هوای آزاد، رادیکال هیدروکسیل از برهم‌کنش ازن و اولفین گل‌ها و گیاهان تولید می‌گردد. رادیکال هیدروکسیل که اغلب با نام ضدعفونی‌کننده‌ی طبیعت از آن یاد می‌کنند، یکی از بخش‌های اصلی تمیزکنندگی و ضدعفونی‌کنندگی هواست. این رادیکال عمری کمتر از یک میلیونیم ثانیه دارد اما اگر با مولکولی مثل باکتری‌ها و یا ویروس‌ها برهم‌کنش داشته باشد، در اثر این برهم‌کنش، رادیکال‌های هیدروکسیل بیشتری تولید می‌گردد. این اثر که با عنوان اثر آبشاری از آن یاد می کنند به این معناست که در اتاقی مملوء از باکتری‌ها و ویروس‌ها، مقدار کمی از خروجی دستگاه +AirVaccine 015 برای ضدعفونی‌کنندگی اتاق کافیست. از طرف دیگر زمانی که اتاق تمیز و ضدعفونی شد، این مقدار کم خروجی دستگاه برای بدن کاملا بی‌خطر است؛ درست مانند هوای آزاد.
در این صفحه تعداد 456 مقاله تخصصی درباره رادیکال‌های هیدروکسیل که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات انگلیسی رادیکال‌های هیدروکسیل (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رادیکال‌های هیدروکسیل; OH; hydroxyl radicals; MPs; metalloporphyrins; MPcs; metallophthalocyanines; P4VP; poly (4-vinylpyridine); PAN; polyacrylonitrile; NFs; nanofibers; FePc; iron phthalocyanine; P4VP/PAN NFs; nanofibers of P4VP mix with PAN; FePc/PAN NFs; nanofibers of FePc
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: رادیکال‌های هیدروکسیل; MW; Microwave; DT; Dry torrefaction; WT; Wet torrefaction; HHV; Higher Heating Value; AD; Anaerobic digestion; EPS; Extracellular Polymeric substance; WAS; Waste activate sludge; SCOD; Soluble chemical oxygen demand; TCOD; Total chemical oxygen demand; TS