آشنایی با موضوع

امپدانس الکتریکی یا به طور ساده امپدانس، مقدار مقاومت در برابر جریان متناوب سینوسی را توصیف می‌کند. در جریان مستقیم تفاوتی بین مقاومت و امپدانس نیست چرا که می‌شود مقاومت را به عنوان امپدانس با فاز صفر درجه تصور کرد. امپدانس یک حالت فازوری است که بصورت عدد مختلط (حقیقی و موهومی) نمایش داده میشود و واحد آن "اهم" است و ممکن است متشکل از حالت اندوکتانسی، رزیستانسی، کاپاسیتانسی یا مجموع رزیستانسی و دوتای دیگر باشد. امپدانس حالت کلی تر مقاومت هست. مقاومت فقط مقداری حقیقی می تواند داشته باشد ولی امپدانس از دو قسمت حقیقی و موهومی ساخته می شود امپدانس= قسمت حقیقی+ قسمت موهومی. قسمت حقیقی را همین مقاومت های معمولی می توانند بوجود بیاورند ولی قسمت موهومی را سلف و خازن بوجود می آورند که در فرکانس های مختلف مقادیر متفاوتی از خودشون نشان می دهند.

در این صفحه تعداد 1804 مقاله تخصصی درباره امپدانس که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI امپدانس (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.