کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
10106866 1613129 2019 41 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Mindfulness and willingness to try insects as food: The role of disgust
ترجمه فارسی عنوان
آگاهی و تمایل به خوردن حشرات به عنوان غذا: نقش انزجار
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
کلمات کلیدی
خوردن حشرات، انتخاب غذا، ذهن آگاهی، پایداری مواد غذایی، نفرت،
ترجمه چکیده
ذهنیت، که معمولا با بودیسم مرتبط است، به حالت آگاهی آگاه است، توجهی به آنچه در درون خود و خارج از جهان در حال وقوع است، اشاره می کند. در پژوهش حاضر، تأثیر احتمالی توجه به تمایل به خوردن مواد غذایی حشرات را مورد بررسی قرار می دهیم. ما نتایج سه تحقیق را ارائه می دهیم - یک همبستگی و دو آزمایش تجربی - نشان می دهد که ذهنیت باعث افزایش انزجار و کاهش میل به خوردن حشرات می شود. از یک طرف، این ادعاهای موجود را محاسبه می کند که ذهنیت واکنش های احساسی را کاهش می دهد. از سوی دیگر، این در راستای توجه به آگاهی و پذیرش اطلاعات موجود و ورودی است که احتمالا شامل احساسات مرتبط با زمینه مانند انزجار در مورد خوردن حشرات می شود که فرهنگ غربی آن را انزجار می دانند. یافته های ما از امکان دوم پشتیبانی می کند. ما کار خود را در ادبیات در مورد تاثیرات مختلف توجه به انتخاب غذا قرار می دهیم. ما همچنین به مفاد برای متخصصان پایداری مواد غذایی بحث می کنیم.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
علوم زیستی و بیوفناوری علوم کشاورزی و بیولوژیک دانش تغذیه
چکیده انگلیسی
Mindfulness, commonly associated with Buddhism, refers to the state of being aware, taking note of what is going on within oneself and outside of the world. In the current research, we examine the possible impact of mindfulness on willingness to try insect foods. We present the results of three studies-one correlational and two experimental-illustrating that mindfulness increases disgust and lowers willingness to try eating insects. On the one hand, this counters existing literature that mindfulness reduces emotional reactivity. On the other hand, it is in-line with mindfulness making one more aware and accepting of present and incoming information, which would conceivably include context-relevant emotions such as disgust in the case of eating insects that Western cultures see as disgusting. Our findings support the latter possibility. We situate our work within the literature on the various impacts of mindfulness on food choice. We also discuss implications for food sustainability practitioners.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Food Quality and Preference - Volume 71, January 2019, Pages 375-383
نویسندگان
,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت