کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
5106656 1481591 2017 10 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
Environmental policy, decision making, and rebound effects in the U.S. trucking sector
ترجمه فارسی عنوان
سیاست زیست محیطی، تصمیم گیری و اثرات برگشت در بخش حمل و نقل ایالات متحده
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
کلمات کلیدی
وسایل نقلیه سنگین، تأثیر بازتاب، سیاست زیست محیطی، تصمیم گیری در محیط زیست، کشش قیمت سوخت، سیاست بهره وری سوخت،
ترجمه چکیده
فن آوری های جدید و سیاست ها باعث بهبود کارایی وسایل نقلیه سنگین در ایالات متحده شده است. این بهبود باعث کاهش هزینه های حمل و نقل ($ / مایل) برای بنگاه ها می شود و در مورد پاسخ های سازمانی به این هزینه های پایین تر سؤال می کند. نگرانی های خاصی از اثرات بازگشت بالقوه در مصرف انرژی است که به طور جزئی مزایایی را که این فناوری ها و سیاست های جدید برای رسیدن به آن هدف می گیرند، جبران می کند. اگر چه تحقیقات کمی اخیر اخیر نشان داده است که اثرات ردگیری در بخش حمل و نقل ایالات متحده ناچیز است، اما به زمین لرزه نرسیده است. این نتایج را از طریق گفتگو با شرکت های حمل و نقل در بخش حمل و نقل. بر اساس نتایج مصاحبه با هشت شرکت حمل و نقل، در این مقاله عوامل کلیدی که بر تصمیم گیری در سطح شرکت در سیاست های سیاست های بهره وری انرژی تاثیر می گذارد، بحث می شود. به طور خاص، ما بر روی عناصر اثر بازتاب و کشش فعالیت سفر با توجه به بهره وری سوخت تمرکز می کنیم. ما متوجه می شویم که اثرات برگشت مستقیم و غیر مستقیم ممکن است به دلایل مورد بحث در مقاله باشد. این نتایج به بررسی اعتبار مطالعات تجربی اخیر اشاره می کند که ارتباط بین هزینه های حمل و نقل و مسافرت های مسافرتی را افزایش می دهد و به ما در درک اثرات بازگشتی در بخش حمل و نقل کمک می کند تا اطلاعات مهمی را برای تجزیه و تحلیل تاثیر و توسعه سیاست های آینده فراهم کند.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
علوم انسانی و اجتماعی مدیریت، کسب و کار و حسابداری کسب و کار و مدیریت بین المللی
چکیده انگلیسی
New technologies and policies have improved the efficiency of heavy-duty vehicles operating in the United States. These improvements reduce transportation costs ($/mile) for firms and raise questions about firm-level responses to these lower costs. Of particular concern are potential rebound effects on energy consumption that would partially offset the benefits these new technologies and policies aim to achieve. Although recent quantitative research has suggested that rebound effects in the U.S. trucking sector are negligible, very little has been done to “ground-truth” these results through discussions with transportation firms in the trucking sector. Based on interview results with eight trucking firms, this paper discusses the key factors that influence firm-level decision making within energy efficiency policy regimes. In particular, we focus on elements of the rebound effect and the elasticity of travel activity with respect to fuel efficiency. We find that both direct and indirect rebound effects may be small for reasons discussed in the paper. These results help validate recent empirical studies that point to an inelastic relationship between transportation costs and vehicle miles traveled and help expand our understanding of rebound effects in the trucking sector, thereby providing important information for impact analysis and future policy development.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Research in Transportation Business & Management - Volume 23, June 2017, Pages 54-63
نویسندگان
, ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت