کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
7298263 1474906 2018 11 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
From South to North and back again: Making and blurring boundaries in conversations across borders
ترجمه فارسی عنوان
از جنوب به شمال و بازگشت دوباره: ایجاد و تار شدن مرزها در مکالمات بین مرزها
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
کلمات کلیدی
گفتمان خانواده، مجدد فراکتال، مهاجرت، سیاست،
ترجمه چکیده
براساس کارهای میدانی در السالوادور، مکزیک و ایالات متحده، ما مباحث موروثی را که مهاجران و غیر مهاجران تولید می کنند بررسی می کنیم تا دینامیک پیچیده متعلق به آن را به نمایش بگذاریم به عنوان سخنرانان، به عنوان سخنران اصلاح و نقض تقارب متمایز بین شمال و جنوب. ما استدلال می کنیم که شمال و جنوب به عنوان مبدل های نیمه پایدار عمل می کنند که روابط را در میان چندین دامنه سیاسی بارگذاری می کنند و روابط سلطه و وابستگی بین این حوزه ها را طراحی می کنند. روابط بازگشتی فراکتال که بوسیله این تمایالت شمال / جنوب بوجود می آیند، به افرادی که در مهاجرت می کنند، می توانند پیامدهای ارتباطات بین مرزی را مدیریت کنند، و حتی نزدیک بودن آنها را از راه دور می کند.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
علوم انسانی و اجتماعی علوم انسانی و هنر زبان و زبان شناسی
چکیده انگلیسی
Drawing on ethnographic fieldwork in El Salvador, Mexico, and the United States, we examine migration discourse produced by migrants and nonmigrants to explore the complex dynamics of belonging that unfold as speakers reify and violate a putative divide between North and South. We argue that North and South function as semi-stable shifters that enact and interweave relationships across several politically-loaded domains, projecting relations of dominance and dependence between these spheres. The fractally recursive relations enabled by these North/South distinctions allow those involved in migration to manage the consequences of cross-border connection, producing closeness even as they assume distance.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Language & Communication - Volume 59, March 2018, Pages 17-27
نویسندگان
, ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت