کد مقاله کد نشریه سال انتشار مقاله انگلیسی ترجمه فارسی نسخه تمام متن
7420973 1482615 2018 14 صفحه PDF سفارش دهید دانلود رایگان
عنوان انگلیسی مقاله ISI
What is food tourism?
ترجمه فارسی عنوان
گردشگری مواد غذایی چیست؟
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت
کلمات کلیدی
تجزیه و تحلیل سیستماتیک، نقشه برداری شناختی، انسان شناسی فرهنگی، مدیریت، توریستی،
ترجمه چکیده
گردشگری مواد غذایی و یا غذا و گردشگری به عنوان یک موضوع مهم برای تحقیقات اخیر در زمینه گردشگری تبدیل شده است. این مقاله انتقادی از این موضوع رو به رشد موضوع تحقیق گردشگری را بررسی و ارزیابی می کند و به این ترتیب، مفاهیم اصلی مرتبط با گردشگری مواد غذایی به عنوان موضوعات مهم تحقیق، دیدگاه ها و رویکردهای انضباطی را شناسایی می کند. با استفاده از فرآیند نقشه برداری شناختی این مقاله متوجه می شود که ادبیات گردشگری غذا تحت تاثیر پنج موضوع قرار گرفته است: انگیزه، فرهنگ، اعتبار، مدیریت و بازاریابی و جهت گیری مقصد. نویسندگان مفهوم تحقیقات گردشگری غذا از دیدگاه انسان شناسی فرهنگی، با توجه به اینکه بسیاری از ادبیات مربوط به گردشگری غذا غذا را به عنوان مکان تعیین می کنند و در بسیاری از اشکال و تعاملات با گردشگران استفاده می شود.
اگر به ترجمه دقیق تر نیاز دارید، مترجمان ما آمادگی دارند این مقاله را با کیفیت مطلوب و هزینه مناسب برای شما ترجمه نمایند.
موضوعات مرتبط
علوم انسانی و اجتماعی مدیریت، کسب و کار و حسابداری استراتژی و مدیریت استراتژیک
چکیده انگلیسی
Food tourism or food and tourism has emerged as a major theme for recent tourism research. This paper critically reviews and evaluates this growing subject area of tourism research thus identifies the core concepts associated with food tourism as major research themes, perspectives, and disciplinary approaches. Using the process of cognitive mapping this paper discovers that the literature on food tourism is dominated by five themes: motivation, culture, authenticity, management and marketing, and destination orientation. The authors conceptualise food tourism research from a cultural anthropology perspective, given that much of the literature on food tourism defines cuisine as place and is used in many forms and interactions with tourists.
ناشر
Database: Elsevier - ScienceDirect (ساینس دایرکت)
Journal: Tourism Management - Volume 68, October 2018, Pages 250-263
نویسندگان
, , , ,
دانلود مقاله + سفارش ترجمه
دانلود مقاله ISI انگلیسی
رایگان برای ایرانیان
سفارش ترجمه تخصصی
با تضمین قیمت و کیفیت