آشنایی با موضوع

تکلیس ( کُشته سازی) مدتی هست که نام کُشته سازی در محافل طبی باز شده و افرادی با ادعاهای بزرگ به میدان آمده اند پس از مطالعات و بررسی گفته های مدعیان بدین نتیجه رسیدیم که گفته های آنان از روی خامی و ناپختگی است چه رسد عمل و ساخت و تجویز کُشته ها دوستانی دلسوز اصرار داشتند تا در این ضمینه مطالبی نوشته شود تا کسانی که طالب حقیقت و واقعیت این فن بزرگ هستند با گفتار و تبلیغات واهی سودجویان و مدعیان دروغین دچار گمراهی و اشتباه نشوند و به حقیقت این فن پی ببرند و راه بر متقلبان بسته شود نکنه اصلی برای یادگیری این روش، شاگردی در محضر استادی کامل و راه رفته است. امکان اینکه شخصی تنها با خواندن کتاب به این روش تسلط پیدا کند نیست. پس مدعیان و سود جویان احاطه و تسلط عملی بر این روش ندارند و فریبشان فقط بازی با کلمات است و بس. علم کشته سازی از ابداعات حکمای ویدیک است و همه منابع قابل استناد در این روش به زبان سانسکریت یا اردو است باید توجه داشت که در ابتدا جهت غور و پی بردن به اصل کُشته سازی باید تسلط به زبان و آشنایی با اصطلاحات مخصوص آن داشت پس از یادگیری اصول و مراحل کار مطالعه این کتب قطعا مفید خواهد بود و به یاد داشته باشید که هیچگاه فوت و فن و اسرار و رموز در کتب نوشته نمی شوند وبه بیان اجمالی اکتفا می شود ترفندها و رموز سینه به سینه و با زانو زدن در محضر اساتید مشفق بدست میآیند. در متون تخصصی طب سنتی ایران تعاریف دیگری نیز از تکلیس ارائه شده است؛ حکیم محمد حسین عقیلی علوی خراسانی در ابتدای کتاب مخزن الادویه در تعریف تکلیس گفته است هر آن چه که قابل ساییدن نباشد و با حرارت بتوان کاری کردتا قابل ساییدن باشد. (در پژوهش صور گرفته توسط مهدی صیادی و همکاران تحت عنوان بررسی تاریخی علم التکلیس بعد از اسلام تا قرن 13). نام گذاری کشته سازی واژه‌ای است فارسی که در زبان عربی تکلیس نام دارد. در کتب حکمای قدیم ایرانی، علم کشته سازی بیش تر با نام علم صناعت عنوان شده است. کلس یه معنای آهک یا اکسید کلسیم است و تکلیس یعنی ماده‌ای در کوره حرارت فراوان ببیند و مانند آهک، شکفته و سفید شود. تعاریف در کیمیاگری به فرایند تشکیل اکسید یک فلز یا ترکیبات دیگر در اثر حرارت دادن فلز در مجاورت هوا تکلیس یا کشته سازی گفته می‌شود. این دانش به ما می‌آموزد موادی که در بدن انسان، هضم و جذب نمی‌شوند یا مضر هستند، را چگونه قابل هضم و جذب برای بدن کنیم و آثار زیانبار آنها را بگیریم به عبارتی ما نمی‌توانیم خود سنگ آهن را مورد استفاده قرار دهیم از این رو آن را باید فرآوری کنیم و سپس آن را پودر کنیم با مِش بسیار ریز در حد میکرو و نانو و سپس آن را در داروهای خود استعمال نمائیم. انواع کشته جات موادی را که کشته می‌کنیم به سه دسته تقسیم می‌شوند: ۱ - فلزات ۲ - معدنی جات غیر فلزی ۳ - اجزای حیوانی که مهم‌ترین و سخت‌ترین مفرداتی که کشته می‌کنیم فلزات یا همان دسته اول هستند زیرا در بیشتر فلزات باید تغییراتی شیمیایی حاصل شود یعنی فرم طبیعی آن اصلاح شود و از این رو باید با عصاره‌های گیاهی مختلف این فرایند شیمیایی رو انجام دهیم و سپس فلز سخت را با حرارت و واکنش‌های شیمیایی خاص تبدیل به پودری نرم و قابل جذب در روده‌ها کنیم. اما در مفردات معدنی مهم‌ترین کاری که در فرآوری آن در کشته سازی انجام می‌شود علاوه بر ترکیب کردن آن با سایر عصاره‌ها و مفردات، باید حتماً حرارت داد تا عمل کلس به نحو احسن انجام شود.
در این صفحه تعداد 736 مقاله تخصصی درباره تکلیس ( کُشته سازی) که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تکلیس ( کُشته سازی) (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.