آشنایی با موضوع

ساختار شیمیایی(به انگلیسی: Chemical structure) شامل هندسهٔ مولکولی، ساختار الکترونی و ساختار کریستالی مولکول است. نظریهٔ ساختار شیمیایی در دهه‌های ۱۸۵۰ و ۱۸۶۰ توسط شیمی‌دان‌های مختلف، از جمله فریدریش آگوست ککیوله، آرچیبالد اسکات کوپر و الکساندر بوتلروف توسعه داده شد. این شیمیدانان نشان دادند که ترکیبات شیمیایی از گروه‌های فرعی و گروه‌های عاملی تشکیل شده‌اند، اما ساختار با نظم مشخصی بر اساس ظرفیت ظرفیت شیمیایی اتم‌ها شکل گرفته‌اند.
در این صفحه تعداد 344 مقاله تخصصی درباره ساختار شیمیایی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ساختار شیمیایی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ساختار شیمیایی; Jacobaea vulgaris; Asteraceae; Senecio spp.; Specialised metabolites; Plant defence; Chemical structure; Frankliniella occidentalis; IDIMIWQPUHURPV-OOFASRIMSA-N; LHVAZUAALQTANZ-ANYXPJNNSA-N; BCJMNZRQJAVDLD-VMOBWIEOSA-N; HKODIGSRFALUTA-JTLQZVBZSA-N; IJAULD
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ساختار شیمیایی; Ionic liquid (IL); Heat capacity; Chemical structure; Model; Radial basis function neural network (RBF-NN); Multilayer Perceptron Neural Network (MLP-NN);