آشنایی با موضوع

لیزر دی اکسیدکربن (CO2) نمونه‌ای از یک لیزر گاز مولکولی پر قدرت است. باریکه خروجی وقتی کانونی شود می‌تواند صفحات الماس و فولاد ضخیم را در عرض چند ثانیه برش دهد. نمودار تراز انرژی یک گاز مولکولی بطور قابل توجهی پیچیده‌تر از آن برای یک اتم است. حالتهای انرژی مه قبلا توضیح داده شده بصورت ترازها منجر به گسیل نور مرئی می‌شوند. هر تراز الکترونی در یک مولکول گاز بطور کلی دارای زیر ترازهایی مربوط به ارتعاشات مجاز ملکولی می‌باشد و هر یک از این ترازهای ارتعاشی نیز زیر ترازهایی بر اساس دوران مجاز مولکولی دارند. پرتوهای لیزر دی اکسید کربن برای رسیدن به غشای میانی پوست به لایه های بالای پوست نفوذ می کنند. این پروتوها با ایجاد خسارات میکروسکوپی حرارتی باعث تحریک تولید کلاژن جدید شده و سلول های اپیدرمی جدید را جایگزین سطح آسیب دیده پوست می کنند. لیزر کاهنده سنتی دی اکسید کربن تا حد زیادی جایگزین کسری از لیزرهای دی اکسید کربن شده اند، که نتایج بسیار خوبی را با پیچیدگی کمتر فراهم می کنند. کاربردها: لیزرهای CO2 بطور گسترده در فرآوری مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند، مخصوصا در موارد زیر: برش مواد پلاستیکی، چوب، بردهای قالب و غیره که میزان جذب آنها در طول موج 10. 6 میکرومتر بالاست و همچنین توان متوسط بین 20 تا 200 وات کافی است. برش و جوش فلزاتی مانند فولاد زنگ نزن، آلومینیم یا مس که نیازمند توانهای تا چند کیلووات است. حکاکی لیزری مواد مختلف. کاربردهای دیگر شامل جراحی لیزری ( شامل افتالمولوژی ophthalmology) و فاصله سنجی است.

در این صفحه تعداد 137 مقاله تخصصی درباره لیزر دی اکسیدکربن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI لیزر دی اکسیدکربن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: لیزر دی اکسیدکربن; Carcinoma de orofaringe; Láser CO2; Cirugía transoral; Amígdala; Base de la lengua; Cirugía mínimamente invasivaOropharyngeal carcinoma; CO2 laser; Transoral surgery; Tonsil; Base of the tongue; Minimally invasive surgical techniques
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: لیزر دی اکسیدکربن; Oropharyngeal carcinoma; CO2 laser; Transoral surgery; Tonsil; Base of the tongue; Minimally invasive surgical techniquesCarcinoma de orofaringe; LÁSER CO2; Cirugía transoral; Amígdala; Base de la lengua; Cirugía mínimamente invasiva