آشنایی با موضوع

اتر تاجی یا کرون اتر Crown ether گونه‌ای از ترکیبات شیمیایی هستند که در آن حلقه‌هایی شامل پیوندهای اتری پیاپی وجود دارد. این ترکیبات توسط چارلز پدرسون که در شرکت دوپونت آمریکا مشغول به فعالیت بود در سال ۱۹۶۷ کشف گردید. اترهای تاجی شکل، پلی اترهای حلقوی شامل 9تا60 اتم هستند که 3تا20 اتم اکسیژن در حلقه مولکول قرار می گیرد و اترهای بیولوژیکی آنها عبارتند از: ترکیب های بیس سولفون که به کراون اترها متصل و در حضور یون های سدیم و پتاسیم ساختار سوپرکویل DNA را می شکنند و خاصیت ضدسرطانی وسیتوتوکسیک دارند. آنالوگ های کراون اتری اکتینومایسین دی دارای خاصیت ضد توموری هستند. کرون اترها به دلیل پیوند دادن با یون های فلزی از طریق حفره مرکزی معروف شده اند. این خاصیت کرون اترها به این ترکیبات اجازه می دهد تا در جداسازی و تعیین گونه های فلزی استفاده شوند. کراون اترها ملکول های میزبان برای یون های فلزی و غیر فلزی هستند. توانایی کراون اترها در کنترل سیکل و تغییر فعالیت برخی از آنزیم ها می باشد.

در این صفحه تعداد 218 مقاله تخصصی درباره اتر تاجی، کرون اتر که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI اتر تاجی، کرون اتر (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اتر تاجی، کرون اتر; Voltammetric analysis; Mercury determination; Modified carbon paste electrodes; Crown ether; Multi-walled carbon nanotubes; Biological and environmental analysis
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: اتر تاجی، کرون اتر; Crown ether; Dispersive micro solid phase extraction; Microfunctionalized carbon nanotubes; Sudan dyes and their metabolites; Food analysis; Ultrahigh-performance liquid chromatography coupled with quadrupole time-of-flight tandem mass spectrometry;