آشنایی با موضوع

مواد مهندسی شامل عیوبی نظیر ترک‌ها و حفره‌ها هستند. رشد و به‌هم پیوستن این ریز‌حفره‌ها و ریز‌ترک‌ها در فرآیندهای مکانیکی سبب کاهش استحکام مکانیکی مواد می‌شود. مکانیک آسیب زمینه‌ی تحقیقاتی جدیدی است که به بررسی چگونگی رشد و توسعه این عیوب و اثر آن بر پاسخ مکانیکی و استحکام ماده می‌پردازد. مکانیک آسیب ناشی از بازنمایی یا مدل سازی آسیب مواد است که مناسب برای پیش بینی های مهندسی در مورد شروع، انتشار و شکست مواد است بدون استفاده از یک توصیف میکروسکوپی که برای تجزیه و تحلیل مهندسی عملی بسیار پیچیده است. مکانیک آسیب رویکرد مهندسی معمولی به مدل پدیده های پیچیده را نشان می دهد. مکانیک آسیب یک موضوع مکانیک کاربردی است که به شدت به مکانیک پیوسته وابسته است.
در این صفحه تعداد 496 مقاله تخصصی درباره مکانیک آسیب که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مکانیک آسیب (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مکانیک آسیب; High velocity impact; Finite element analysis; Experiments; Impact energy absorption; Damage mechanics; Shell modeling approach;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مکانیک آسیب; PEEK; Poly-ether-ether-ketone; CF; Carbon fibre; CF/PEEK; PEEK-OPTIMA™ Ultra-Reinforced; FE; Finite element; XFEM; Extended finite element method; CZM; Cohesive zone model; Medical grade carbon fibre reinforced PEEK; Laminated orthopaedic devices; Mecha