آشنایی با موضوع

به هر یک از اعضای سری‌های هارمونیک، که سری های نامتناهی واگرا هستند، هارمونیک می گویند. نامش از مفهوم فرازنواخت‌ها یا هارمونیک‌ها در سازهای موسیقی می آید: طول موج های فرازنواخت های ستونی از هوا (مانند آن چه در توبا است) یا رشته ای (زهی) مورد ارتعاش، از طول موج بنیادین آن ستون هوا یا رشته (زه) مشتق شده اند. هارمونیک دارای فرکانس مربوط به دوره شکل موج اصلی، هارمونیک پایه نامیده می‌شود و هارمونیک دارای فرکانس برابر با دفعات n از هارمونیک پایه، بخش هارمونیکی ردیف n نامیده می‌شود. به‌طور خلاصه هارمونیک‌ها چیزی کمتر از بخشهای شکل موج تحریف‌شده نیستند و استفاده از آن‌ها، تجزیه و تحلیل هر شکل موج غیر سینوسی دوره‌ای را از طریق بخشهای شکل موج سینوسی برای ما میسر می‌سازد. هارمونیک (برق): هارمونیک ها، ولتاژ و جریان های الکتریکی هستند که در شبکه قدرت بر اثر بارهای الکتریکی غیر خطی به وجود می آیند. بروز هارمونیک در سیستم های برق اولین پیامد عناصر غیرخطی در شبکه است. به‎‎ خاطر گسترش فزاینده استفاده از عناصر غیرخطی در سیستم‎ های برق، مانند راه‎‎اندازها (درایورهای تنظیم سرعت) و مبدل‎ های الکترونیکی قدرت، مقدار هارمونیک شکل موج جریان و ولتاژ به‎‎‎طور چشمگیری افزایش یافته است و بنابراین اهمیت موضوع کاملاً مشخص است.

در این صفحه تعداد224 مقاله تخصصی دربارههارمونیک که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شدههارمونیک
مقالات ISIهارمونیک (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هارمونیک; Cable modelling; Electromagnetic compatibility; Harmonics; Harmonic amplification; Harmonic propagation; Inter-sequence coupling; Harmonic phase modelling; Harmonic filter design;