آشنایی با موضوع

شار حرارتی یا شار گرمایی، گاهی اوقات همچنین به عنوان تراکم شار حرارت گفته می شود و یا شدت جریان گرما، جریان انرژی در واحد سطح منطقه در هر واحد زمان است. در SI واحد آن وات در هر متر مربع است. جهت و مقدار دارد و بنابراین یک مقدار بردار است. برای تعریف شار حرارتی در یک نقطه خاص در فضا، یک مورد محدود کننده را در بر می گیرد که در آن اندازه سطح بی نهایت کوچک می شود. برای اکثر مواد جامد در شرایط معمول، گرما به طور عمده توسط هدایت انتقال می یابد و جریان گرما به طور کامل توسط قانون فوریه توصیف می شود. اندازه گیری شار گرما را می توان با روش های مختلفی انجام داد. یک روش معمول شناخته شده اما اغلب غیر عملی است، با اندازه گیری تفاوت دما در یک قطعه مواد با هدایت حرارتی شناخته شده انجام می شود. این روش همانند یک روش استاندارد برای اندازه گیری جریان الکتریکی است، که در آن یک افت ولتاژ بر یک مقاومت شناخته شده اندازه گیری می شود. معمولا این روش دشوار است زیرا مقاومت حرارتی مواد آزمایش شده اغلب شناخته شده نیست. برای تعیین مقاومت حرارتی، مقادیر دقیق ضخامت مواد و هدایت حرارتی مورد نیاز است. با استفاده از مقاومت حرارتی، همراه با اندازه گیری دما در هر دو طرف مواد، شار حرارت سپس غیر مستقیم می تواند محاسبه شود. روش دوم اندازه گیری جریان شار با استفاده از یک سنسور شار حرارتی یا مبدل حرارتی به منظور اندازه گیری مستقیم مقدار گرما از سطح که سنسور شار گرما نصب شده است اندازه گیری می شود. شایع ترین نوع سنسور شار حرارت یک ترموپلیمر درجه حرارت دیفرانسیل است که عملا همان اصل را به عنوان اولین روش اندازه گیری که ذکر شده است عمل می کند به جز آن که مزیت آن این است که مقاومت حرارتی-رسانایی نمی بایست یک پارامتر شناخته شده باشد. این پارامترها نباید شناخته شوند زیرا سنسور جریان شارژ با استفاده از Seebeck-Effect امکان اندازه گیری شار حرارتی در محل را فراهم می کند. با این حال، حسگرهای جریان گرمادهی دیفرانسیل دیفرانسیل باید به منظور ارتباط سیگنال خروجی به مقادیر شار حرارت کالیبراسیون شوند. هنگامی که سنسور شار گرما کالیبره شده است، می توان آن را برای مستقیم اندازه گیری جریان حرارت بدون نیاز به مقدار کمی از معیار مقاومت حرارتی یا هدایت حرارتی مورد استفاده قرار گیرد.
در این صفحه تعداد 553 مقاله تخصصی درباره شار گرمایی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI شار گرمایی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: شار گرمایی; Dark Red Meranti (Shoreaspp.); Spruce (Picea abies); Finger joints; Bench-scale fire test; Charring rate; Secondary failure; Heat flux; Tensile strength; Phenol resorcinol formaldehyde; Polyurethane adhesive;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: شار گرمایی; Irrigation; Mediterranean climate; Native species; Heat flux; Temperature; Canopy; Qd; Daily transferred heat; ET0; Potential evapotranspiration; q; Instantaneous heat flux; SE; Standard error; (Tair); air temperature; Tsubst (-7 cm); Temperature measur