آشنایی با موضوع

غشای فیبر توخالی (HFMs) یک کلاس از غشاهای مصنوعی است که شامل یک مانع نیمه نفوذ پذیر در قالب یک فیبر توخالی است. غشاهای فیبر توخالی در ابتدا در سالهای 1960 برای برنامه های کاربردی اسمز معکوس استفاده می شد اما در حال حاضر در تصفیه آب، نمک زدایی، کشت سلولی، دارو و مهندسی بافت هم کاربرد دارند. بیشتر غشاهای فیبر توخالی تجاری در کارتریج ها بسته بندی می شوند که می توان از آنها برای جداسازی مایع و گازهای مختلف استفاده کرد.
در این صفحه تعداد 308 مقاله تخصصی درباره غشای فیبر توخالی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI غشای فیبر توخالی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: غشای فیبر توخالی; CNT; carbon nanotubes; DRir; irreversible flux decline ratio, %; DRr; reversible flux decline ratio, %; DT; total flux decline ratio; FRR,; flux recovery ratio, %; FO; forward osmosis; GO; graphene oxide; IP; interfacial polymerization; IPC; isophthaloyl
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: غشای فیبر توخالی; Heat pump; Hollow fiber membrane; Liquid desiccant; Two-stage; Capacity matching; Pompe à chaleur; Membrane en fibre creuse; Déshydratant liquide; Bi-étagé; Correspondance de puissance;