آشنایی با موضوع

مواد هیبریدی، کامپوزیت‌هایی هستند که از دو جزء سازنده در ابعاد نانومتری یا مولکولی تشکیل می‌شوند معمولاً یکی از این اتصال‌ها غیر ارگانیک (معدنی) و دیگری ارگانیک (آلی) موجود در طبیعت است. با این وجود این مواد با کامپوزیت‌های معمولی متفاوتند زیرا اجزاء سازنده این کامپوزیت‌ها میکروسکوپی (در ابعاد میکرو متر تا میلی‌متر) است؛ ترکیب در ساختار میکروسکوپی سبب می‌شود تا ماده‌ای همگن تر داشته باشیم که تمایز بین ۲ فاز اصلی و خواص آن‌ها را نشان دهد. با روش‌های شبیه‌سازی تا حدود زیادی می‌توان خصوصیات مواد هیبریدی را که هنوز سنتز نشده پیش بینی کرد و از این طریق می‌توان در هزینه و زمان صرفه‌جویی کرد. مواد هیبریدی در طبیعت: بسیاری از مواد طبیعی شامل بلوک‌های سازنده ارگانیک و غیر ارگانیک در ابعاد نانو هستند که بخش غیر ارگانیک استحکام مکانیکی و ساختار کلی ماده را تشکیل می‌دهد در حالیکه قسمت‌های ارگانیک پیوند بین بلوک‌های غیر ارگانیک و بافت نرم را منتقل می‌کنند از مثال‌های رایج در این زمینه می‌توان به استخوان و صدف اشاره کرد. کامپوزیت های هیبریدی: کامپوزیت های هیبرید در تلاش برای ترکیب خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب کامپازیت های معمولی با سطح صاف خاص کامپوزیت های میکروفیل، کامپوزیت های نوع هیبرید ابداع گردید. این مواد عموما دارای محتوای پرکننده غیر آلی در حدود 70% تا 85% وزنی می باشند. پرکننده ترکیبی از ذرات پرکننده کوچک و نوع میکروفیل است که متوسط اندازه ذرات کوچکتری نسبت به کامپوزیت های معمولی دارد (1 تا 4% mm ) به دلیل محتوای نسبتا بالای پرکننده غیر آلی، ویژگی های فیزیکی و مکانیکی، بالاتر از کامپوزیت های معمولی است. بعلاوه با حضور ذرات با اندازه زیر میکرون که در ترکیب و لابلای ذرات بزرگتر پراکنده شده است، امکان حصول سطحی با ظاهر صاف به نام patina like (قابی شکل ) در پایان ترمیم فراهم گردیده است.
در این صفحه تعداد 307 مقاله تخصصی درباره مواد هیبریدی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مواد هیبریدی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.