آشنایی با موضوع

پوشش زمین به پوشش فیزیکی و بیولوژیک در سطح زمین شامل آب، گیاه، خاک لخت گفته می‌شود. تغییر پوشش زمین به تغییراتی گفته می‌شود که از سوی انسان‌ها روی پوشش زمین انجام می‌شود. اگرچه انسان‌ها در طول سال‌های طولانی همیشه در حال تغییر زمین بودند، اما اندازه‌گیری‌های کنونی تغییر زمین نشان‌دهندهٔ بالاترین میزان تغییر در تمام تاریخ عمر بشریت است. این تغییرات که همه شامل دخالت‌های مستقیم و غیر مستقیم انسان است، می‌تواند حدود نیمی از سطح خشکی‌های زمین را پایان قرن حاضر میلادی دچار تغییرات جدی کند و اکوسیستم‌های زمینی دچار تغییرات زیادی خواهند شد. برنامه‌ریزی‌های مختلف و توسعة پایدار شهری، مستلزم ارزیابی و پیش‌بینی صحیح مقادیر تغییرات کاربری اراضی نواحی شهری است. همچنین پایش تغییرات کاربری اراضی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و پیش‌بینی این تغییرات با مدل‌سازی و اتخاذ سیاست‌های مدیریتی مؤثر، در راستای برنامه‌ریزی مطلوب شهری قرار دارد. آگاهی از چگونگی تغییرات پوشش طبیعی اراضی به کاربری‌‌های انسان‌‌ساخت برای کنترل، پیشگیری یا کاهش بلایای طبیعی، مدیریت منابع طبیعی و پیش‌‌‌بینی تغییرات کاربری ضروری است.

در این صفحه تعداد205 مقاله تخصصی دربارهتغییر پوشش زمین که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISIتغییر پوشش زمین (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تغییر پوشش زمین; Bouteloua gracilis; Rainout shelters; Precipitation manipulation; Climate change; Land cover change; Soil respiration;