آشنایی با موضوع

مززوئیک از دو کلمه Meso به معنی میانه و Zoa به معنی حیات ساخته شده است. دوران مزوزوئیک که دوران میانه زیستی نیز نامیده می‌شود 160 میلیون سال به طول انجامیده است. این دوران از سه دوره زمین شناسی تشکیل شده است که به ترتیب از قدیم به جدید عبارتند از: تریاس، ژوراسیک، کرتاسه. بیگ بنگ: طی دوران مزوزوئیک(Mesozoic)، یا همان میانه زیستی، حیات به سرعت متنوع شد و خزندگان غول پیکر، دایناسورها و سایر گونه های هیولا مانند بر روی زمین پرسه می زدند. این دوران، که از حدود ۲۵۲ میلیون سال پیش تا ۶۶ میلیون سال پیش ادامه داشت، به عنوان عصر خزندگان و یا عصر دایناسورها نیز شناخته می­ شود. آب و هوای این دوره گرم و استوایی بوده و نیبت به الان بسیار باثبات بوده است. خشکی‌های زمین در این دوره شامل قاره لوراسیا و قاره گندوانا بود. که لوراسیا که شامل قاره آسیا و اروپا و آمریکای شمالی بود در دوره کرتاسه آغاز به تجزیه گرفته است و از این طریق اقیانوس اطلس بوجود آمده و قاره گندوانا در دوره تریاس تجزیه شد.
در این صفحه تعداد 328 مقاله تخصصی درباره میانه‌زیستی یا مزوزوئیک که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI میانه‌زیستی یا مزوزوئیک (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: میانه‌زیستی یا مزوزوئیک; Nansha waters; Lower structural layer; Angular unconformities; Velocity leap; Mesozoic; Proto-South China Sea