کباب کردن مایکروویو

در این صفحه تعداد 10 مقاله تخصصی درباره کباب کردن مایکروویو که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI کباب کردن مایکروویو (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: کباب کردن مایکروویو; Gold bearing high arsenic sulphide concentrate; Microwave roasting; Water content; Iodide/iodine leaching;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: کباب کردن مایکروویو; TLC; thin layer chromatography; Rt; retention time; R2; determination coefficient; UPLC; ultra performance liquid chromatography; TPC; total phenolic compounds; SAE; sinapic acid equivalents; DM; dry matter; H0; without hydration and incubation; H2; hydra