آشنایی با موضوع

کراتون ها بخشی از پوسته کره زمین هستند که مقاومت و پایداری کسب کرده است و در طول یک دوره طولانی تغییر شکل کمی داشته است همانند آنچه اولین بار تعریف شده است، کراتون ها شامل قسمتهایی از قاره ها و حوضه های اقیانوسی بودند ولی اطلاعات جدید از حوضه های اقیانوسی نشان می دهد که وجود کراتون ها در آنها غیرمحتمل است، بنابراین این اصطلاح در حال حاضر محدود به نواحی قاره ای می باشد. کراتون های مرکزی گسترده قاره ها که شامل سپرها و سکوهاست به نام هدروکراتون خوانده می شوند. بخش از کمربندهای چین خوردگی بالغ تر انروزوئیک به یک شرایط کراتونی رسیده یا در حال رسیدن می باشند.
در این صفحه تعداد 666 مقاله تخصصی درباره کراتون چین شمالی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI کراتون چین شمالی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: کراتون چین شمالی; Zircon U–Pb geochronology; Lu–Hf isotopes; Intraplate magmatism; Trans-North China Orogen; North China Craton