آشنایی با موضوع

در یک تعریف ساده می توان ترکیبات موجود در نفت خام را به چهار دسته ­ی پارافین ­ها (Paraffin)، الفین‌­ها (Olefins)، نفتن‌­ها (Naphthenes) و آروماتیک­ ها (Aromatics) تقسیم بندی نمود. الفین ­های سبک که شامل ترکیبات دو (اتیلن)، سه (پروپیلن) و چهار کربنه (بوتادین و بوتیلن) می­ باشند و به جهت دارا بودن، حداقل یک پیوند دوگانه ی کربن-کربن، غیر اشباع و ترکیبات واکنش پذیر محسوب می شوند. الفین ها هیدروکربنهایی هستند که بعضی از اتم های کربن آنها اشباع نشده اند، در نتیجه یک پیوند دوگانه در ساختار مولکولی انها وجود دارد. به علت وجود همین پیوند دوگانه، میل ترکیبی این هیدروکربنها بسیار زیاد می باشد. به آنها هیدروکربن های غیراشباع نیز می گویند. در صورتیکه در ساختار این نوع هیدروکربنها دو پیوند دوگانه وجود داشته باشد به آنها دی الفین ها (آلکادین ها) گفته می شود.
در این صفحه تعداد 403 مقاله تخصصی درباره الفین ها که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI الفین ها (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: الفین ها; Olefins; Group contribution method; Neural network; Critical temperature; Critical pressure; Normal boiling temperature; Acentric factor; Ideal gas heat capacity;