آشنایی با موضوع

اُپنفوم OpenFOAM یک جعبه ابزار CFD (یا دینامیک سیالات محاسباتی) است که به وسیله آن می توانید هر نوع مساله شبیه سازی از جمله حل عددی جریان سیال را از مسایل ساده تا بسیار پیچیده انجام داد. نمونه ای از مسایل قابل مدل سازی توسط این نرم افزار مساله های مربوط به جریان های آرام و آشفته، تک فاز و چندفاز، انتقال حرارت، واکنش شیمیایی، الکترومغناطیس و مکانیک جامدات، حتی معادلات اقتصادی نظیر قیمت گذاری یا مسایل مالی می باشد. اُپنفوم کاملا رایگان است. هیچ محدودیتی در تعداد نسخه های مورد استفاده، تعداد کاربران مورد استفاده، تعداد هسته های مورد استفاده در پردازش موازی و غیره در آن وجود ندارد. برخلاف خیلی از نرم افزار های تجاری که حتی برای تعداد هسته های بیشتر از یک نیز لایسنس اضافه طلب می کنند! در اُپنفوم کاربر به کد اصلی برنامه دسترسی دارد. هیچ محدودیتی برای تغییر کد و دستکاری آن توسط کاربر وجود ندارد. همه افراد در سرتاسر دنیا می توانند کپی کد خود را به دلخواه خود تغییر دهند و از آن استفاده کنند. این یعنی احترام به کاربر! نه برخلاف بسیاری از نرم افزار های تجاری که تنها مثل یک برده به کاربر اجازه استفاده از امکاناتی را می دهند که فقط خود تایید و ارائه کرده اند! سرعت و دقت اُپنفوم در بسیاری از مسائل بهتر از نرم افزارهای تجاری گزارش شده. در بسیاری از موارد، نزدیکی نتایج اُپنفوم به داده های تجربی بسیار بیشتر از نرم افزار های تجاری است. یک دلیل بیشتر بودن سرعت، ارائه اُپنفوم در بستر سیستم عامل لینوکس است که همانند ویندوز پس از مدت محدودی کند نمی شود. همچنین دقت بالای اُپنفوم هم به دلیل تعداد بالای تنظیمات در دست و همچنین اسکیم های گسسته سازی فراوان است که به کاربران این امکان را می دهد تا از این کتابخانه های نامحدود بهترین استفاده را بکنند.
در این صفحه تعداد 343 مقاله تخصصی درباره اپنفوم که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده اپنفوم
مقالات ISI اپنفوم (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.