آشنایی با موضوع

ذوب ﺑﺨﺸﻲ یا ذوب جزئی هنگامی رخ می دهد که تنها بخشی از یک جامد ذوب شود. برای مواد مخلوط، مانند سنگ حاوی چندین مواد معدنی مختلف و یا معدنی که محلول جامد را نشان می دهد، این مذاب می تواند متفاوت از ترکیب بخش عمده ای از جامد باشد. ذوب جزئی هنگامی رخ می دهد که درجه حرارت جامد و مایع در آن متفاوت باشد.
در این صفحه تعداد 322 مقاله تخصصی درباره ذوب ﺑﺨﺸﻲ یا ذوب جزئی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ذوب ﺑﺨﺸﻲ یا ذوب جزئی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ذوب ﺑﺨﺸﻲ یا ذوب جزئی; Stagnant slab; Mantle transition zone; Partial melting; Low velocity anomaly; Intraplate volcano; Big mantle wedge;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ذوب ﺑﺨﺸﻲ یا ذوب جزئی; iron isotopes; GRA 06128/9; brachinites; brachinite-like achondrites; partial melting; sulfide melts;