آشنایی با موضوع

استخوان ها انواع مختلفی دارند: استخوان‌های دراز: استخوان دراز، از یک تنه تقریباً استوانه‌ای با یک قسمت پهن در دو انتها تشکیل شده‌اند استخوان‌های کوتاه: از نظر شکل تفاوتهای زیادی باهم دارند ولی بطور کلی می‌توان آنها را به شکل مکعب در نظر گرفت. استخوان‌های پهن: استخوانهای پهن در مقایسه با قطرشان سطح پهن دارند استخوان‌های نامنظم: استخوانهای نامنظم از نظر شکل تفاوتهای زیادی باهم دارند و در هیچکدام از گروه های فوق قرار نمی‌گیرند. استخوان‌های سزامویید (کنجدی): این استخوانهای در تاندونهای نزدیک مفاصل ظاهر می‌شوند مهمترین استخوان این گروه استخوان کشکک می‌باشد. کشکک یا کاسه زانو استخوان کوچک و پهنی در قدام مفصل زانو که به دلیل مفصل نشدن با سایر استخوانها قابل تحرک است. کشکک مانع از خم شدن زانو به جلو می‌شود. تاندون تعدای از عضلات پا، تعدادی لیگامان و کپسول مفصلی به کشکک متصل هستند. در پشت کشکک زانو، قسمت مفصلی انتهای پایینی استخوان ران با آن مفصل می شود. سطح پشت کشکک و سطح جلوی انتهای پایینی استخوان ران پوشیده از غضروف است و کشکک در این محل که به شکل یک شیار است می تواند به آسانی به سمت بالا و پایین بلغزد. کشکک در واقع مانند یک سپر و محافظ در جلوی زانو است و ضرباتی که از جلو به زانو وارد می شود را جذب می کند. عضله چهارسر ران که مهمترین عضله برای حرکت مفصل زانو است توسط تاندون خود به قسمت بالایی استخوان درشت نی یا تیبیا متصل می شود ولی در مسیر این تاندون استخوان کشکک قرار گرفته است. قسمتی از تاندون که در بالای کشکک قرار گرفته را تاندون چهارسر و قسمتی را که در پایین آن است را تاندون کشکک می نامند. علت شکستگی کشکک: بیشترین علت شکستگی کشکک زانو ضربه مستقیم می باشد. مثلاً بر اثر افتادن یا تصادف با موتور سیکلت بوجود می آیند که به دنبال آن زانو درد شدیدی احساس می شود. در این حالات شکستگی معمولا چند تکه بوده ولی قطعات شکسته شده جابجایی زیادی ندارند. همچنین ممکن است کشکک به صورت غیر مستقیم بشکند، یعنی ممکن است ماهیچه های ران(عضله چهار سر ران) آنقدر به شدت منقبض شوندکه کشکک زانو را به طرف خود بکشند و استخوان آن را از هم جدا کنند. در این حالات استخوان کشکک دو تکه می شود و قطعات شکسته شده از یکدیگر فاصله می گیرند. شایعترین علائم شکستگی کشکک زانو، زخم، درد و تورم در مقابل زانو هستند. سایر علائم عبارتند از: کبودی یا خون مردگی، ناتوانی در صاف کردن زانو، ناتوانی در راه رفتن به دنبال شکستگی معمولاً در داخل مفصل زانو خون جمع می شود که قابل لمس است. اگر کشکک به دو تکه جدا از هم تبدیل شده باشد می توان شکاف بین دو تکه شکسته شده را از روی زانو لمس کرد.
در این صفحه تعداد 440 مقاله تخصصی درباره کشکک، استخوان کشکک که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI کشکک، استخوان کشکک (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: کشکک، استخوان کشکک; Mesh plate; Patella; Comminuted patella; Patellar fractures; Low profile plate; Patellectomy; Difficult patellar fracture; Patellar plate; Knee cap; Anterior knee pain;